Hatay yangınına nedense ısınamadılar

Kaz Dağları'nda maden sahası için "yeniden dikim" garantisiyle ağaçların kesilmesini protesto için hayranlarından kazlı selfie'leri esirgememişlerdi. Sizce de şimdiden binlerce ağacın kül olduğu Hatay'daki yangına pek mesafeli değiller mi?

Hatay'a ilk olarak Suriye İç Savaşı'nın çıktığı günlerde olayları izlemek üzere gitmiştim. Daha sonra da 2014 yerel seçimlerinde bir röportaj için..

Aklımda hâlâ harika yemekleri, uçsuz bucaksız ormanları ve asırlardır bir geçiş bölgesi olması nedeniyle kentin üstüne sinen mistik havası var.

Suriye'nin içlerine doğru ve Doğu Akdeniz kıyısı boyunca uzanan şehir, stratejik konumu nedeniyle hep diken üstünde oldu. Geçmişte, 52 insanımızı kaybettiğimiz Reyhanlı katliamı gibi terör saldırılarına maruz kalan kent şimdi de büyük bir yangınla mücadele ediyor.

8 farklı yerde aynı anda başladığı ve üç ilçeyi sardığı belirtilen yangın henüz kontrol altına alınmış değil. Gelen görüntülerden bölgede yaşanan korku ve panik açıkça okunuyor.

Yetkililer, yangının sebebine dair henüz doğrulanmış net bilgiler vermiyorlar. Ancak kundaklama şüphesiyle bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sizi çok Fransız gördüm! 26 Ekim 2020 | 1.549 Okunma Ah şu mektepler olmasa... 25 Ekim 2020 | 236 Okunma Batı’ya anahtar teslim Türkiye vaadiyle seçim kazanılır mı? 24 Ekim 2020 | 471 Okunma Trump, Biden’ı paçasından fena yakaladı 23 Ekim 2020 | 517 Okunma Ümit Özdağ Pandora’nın kutusunu açtı 21 Ekim 2020 | 1.866 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar