Halkınızdan utanmıyorsanız bari Çipras’tan utanın

Sabah Gazetesi Yazarı Melih Altınok'un bugünkü (07.10.2022)''Halkınızdan utanmıyorsanız bari Çipras’tan utanın'' başlıklı yazısı.

Doğu Akdeniz'deki dev enerji rezervlerine çökecekler. Birileri hala "Ukrayna'ya lojistik destek amaçlı olabilir" diye geveleyedursun, açık yığınak yapıyorlar.
ABD Güney Kıbrıs'a silah ambargosunu kaldırıyor...
Yunanistan uluslararası hukuku çiğneyerek adaları ABD silahlarıyla donatıyor...
Böyle bir ortamda KKTC'nin CTP'li milletvekili Doğuş Derya kürsüye çıkıp Türkiye'yi gömüyor.
"Bar kavgalarında insanların öldürüldüğü, çocukların taciz edildiği Türkiye'de saraylar var ama sosyal devlet yok" türünden cümlelerle yüzüne vurmuş kinini kusuyor.

Ülkesinin tanınması için çırpınan, dünyaya çağrı yapan Türkiye Cumhurbaşkanı'na da "KKTC'yi önce siz tanıyın" diyebiliyor.
İnsan "bu nefretin sebebi acaba nedir" diye merak ediyor...
Türkiye AB adaylığı gibi pek çok konuda önüne engel olarak konulmasına karşın KKTC'nin yanında durmayı ulusal bir tavır olarak sahipleniyor. Bedel ödedi, ödüyor.
Bizler de ana vatanın bir parçası gördüğümüz KKTC'ye gidip askerlik yapıyoruz.
Suyundan tutun da bu vekilin maaşına kadar adanın ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü desteği seve seve yapıyoruz.
İki ayrı devlet olmamıza karşın, kaderimizi bir gördüğümüz dostlarımız için elimizden gelen bu.
Anlıyorum, buradaki ecnebi aşığı komplekslilerin, mandacıların muadilisiniz...
Cehennem gibi tarif ettiğiniz Türkiye'de üniversite okuduğunuz halde yakın tarihinizden bile bihabersiniz... ABD kuklası Yunanistan adaya çökerse refaha ereceğinizi sanıyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güldür güldür muhalefet 28 Kasım 2022 | 1.153 Okunma Meral Hanım, Yavuz Bey’in kulağını çeker mi? 27 Kasım 2022 | 661 Okunma Altılı masa partisi 26 Kasım 2022 | 332 Okunma Sayın Bakan bu oyunu bozun 25 Kasım 2022 | 1.358 Okunma 2015’te ne yaşanmıştı ki? 21 Kasım 2022 | 413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar