Faik Bey’in yeğeni yok muydu?

Kılıçdaroğlu kurultayda Özgür Özel'in yanı sıra bir adayın daha kendisiyle yarışmasına müsaade ettiklerini açıkladı. "CHP diğer partiler gibi değildir. Herkesin aday olma hakkı vardır....

Kılıçdaroğlu kurultayda Özgür Özel'in yanı sıra bir adayın daha kendisiyle yarışmasına müsaade ettiklerini açıkladı.
"CHP diğer partiler gibi değildir. Herkesin aday olma hakkı vardır. Yarın Özgür Bey adaylığını ilan edecek. Bir arkadaşımız İstanbul'dan mektup yazmış. Ben de adaylığımı genel merkezde ilan edebilir miyim diye. Tabii dedik."
"Kemal Bey rakiplerini biçiyor, genç yeteneklerin önünü kesiyor" diyenlere bilmem kapak olur mu?
Ama merak ediyorum... Faik Öztrak'ın yeğeni yok muydu?Zira Kemal Bey'in, yarışmaya İstanbul'dan katılan ancak ismini vermediği talihli Altan Öymen'in yeğeni Örsan Öymen'miş.
Tamam, vesayet siyasetine 27 Mayıs darbesi sonrası oluşturulan Kurucu Meclis üyeliğiyle sokulan daimi Cumhuriyet yazarı Altan Öymen de partinin eskilerinden... 90 yaşındaki Altan Bey, ben doğmadan önce Ecevit'in CHP'sinde bakanlık yapmış.
Ancak Kemal Bey...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski dünyayı unutun 27 Eylül 2023 | 296 Okunma Bu ergenler niye ağlak oldu? 25 Eylül 2023 | 3.098 Okunma Peki niye paraların üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi yok? 24 Eylül 2023 | 536 Okunma Halk TV’yi açıyorum, sanki A Haber izliyormuş gibi oluyorum 23 Eylül 2023 | 794 Okunma Atatürk’ü Koruma Kanunu kimi koruyor? 22 Eylül 2023 | 1.081 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar