Ertuğrul Özkök yazsa ne yazar yazmasa ne yazar

Niçin Sayın Bolu Beyi ?

Gazeteciler, Ertuğrul Özkök'ün Hürriyet'ten kovulduğunu konuşuyorlar.


Gazetenin, 10 Kasım nedeniyle köşesini bir haftadır Kemalistlere Atatürkçülük dersi vermeye ayıran yönetmeni Ahmet Hakan hiç oralı değil.


İktidara "İdeal yandaş nasıl olur" diyerek meslektaşlarını jurnallemeye vakit buluyor ama yönettiği gazetenin en eski yazarıyla ilgili ağzını bile açamıyor.

Belli ki hâlâ olayın şokunda. Ya da tazminat hesapları sürdüğü için konuşmak istemiyor. E kolay iş değil, kaç yıldır Hürriyet'te adam.


Ama benim aklım hâlâ birkaç gün önceki son yazısında...


Zira Özkök, içinde aniden dayanılmaz bir şekilde kitap yazma arzusu oluştuğunu ve kendisinin de arzunun bu belirsiz nesnesini doğurmak için senelik izninin bir bölümünü kullanacağını yazmıştı.


Öyle ya, bunca yılda nelere nelere şahit olmuştu patron odalarında? Okunurdu yani...


Demirören yönetiminin kendisini kovacağı kulağına çalınmadıysa ne büyük tesadüf ama!


Neyse...


Sonuca bakılırsa patronları bu numarayı pek umursamamışlar, "Özkök ne yazar, yazsa yazsa gönül yazar" diyerek kendisine hayırlı başarılar dilemişler.


E çok haksız da değiller.


Çünkü Özkök'ün de eski tadı kalmamıştı.


Politikadan uzak durmak için girdiği life stil yazarı....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu havlu attı 26 Ocak 2022 | 2.023 Okunma Sezen Hanım meseleye bir de buradan bakın 24 Ocak 2022 | 3.359 Okunma Kripto nedir diye merak eden varsa... 23 Ocak 2022 | 668 Okunma Hormonlu portakal 22 Ocak 2022 | 1.543 Okunma Hatırlatma dozu 21 Ocak 2022 | 1.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar