Düğünümüz var

Dün dünyanın ilk gündemi "Suits" dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle ile Prens Harry'nin düğünüydü. Windsor'daki St. George Şapeli'nde yapılan törenle Prens Harry'nin müstakbel eşi Meghan da Sussex Düşesi...

Dün dünyanın ilk gündemi "Suits" dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle ile Prens Harry'nin düğünüydü.
Windsor'daki St. George Şapeli'nde yapılan törenle Prens Harry'nin müstakbel eşi Meghan da Sussex Düşesi oldu.
Prenses Diana'nın 36 yaşında ölümü üzerine ağıtlar yakan Türkler de mevzua ilgisiz kalmadı elbette... 22 yaşında Buckingham Sarayı önünde fotoğraf çektirip 36 yaşında Prenses olan Meghan'ın saadetine odaklandılar.
Evlilik çağındaki kızlarımız beyaz atlı prensini bulan Meghan'ın gelinliğini "basit" bulup düğüne burun büktüler...
19 Mayıs törenlerinden henüz çıkan "Cumhuriyetçilerimiz" Kilise'nin küçüğündeki törenin "çağdaşlığına" methiyeler düzerken, İslamcılarımız da yaşananları laikliğe aykırı buldular.
Solcularımızsa henüz "somut durumun somut tahlilini" yapamadıkları için sessizdiler. "Popüler kültür işte..." diyerek konuyu geçiştirdiler.

*** Eltinin eltiye ettiğini...

Dün gün boyu tüm dünyada Twitter'ın ilk sırasına yerleşen "Royal Wedding"in ayrıntılarına gelince...
Kilisedeki düğüne, kız tarafının hâkimiyeti damgasını vurdu. Örneğin, gelenekçi- tutucu Anglikan Kilisesi'ne mensup olan Kraliçe Elizabeth, Zenci Rahip Curry'in blues şovu tadındaki "gospel"ini sineye çekti.
Dünya tatlısı zenci çocuklardan oluşan koro, İngiliz şatosunun sıkıcı havasını dağıtırken, Meghan'ın eltisi Cambridge Düşesi Kate Middleton da başı önde kaynanası Elizabeth'e bakıyordu... Adeta "bu ne hafiflik" dercesine.
Ama olan olmuştu artık... Kraliçe hayatı zehir ettiği Galler Prensesi Diana'ya taktığından daha gösterişli bir taç taktı aykırı gelini...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir mevsimsel grip uğruna ya Rab ne hayatlar kayıyor... 06 Aralık 2021 | 470 Okunma Adaletin bu mu Barolar Birliği? 05 Aralık 2021 | 965 Okunma Ahmet Hakan mı yoksa Bülent Arınç mı daha profesyonel... 03 Aralık 2021 | 3.658 Okunma Tamam da abi kim yapıyor bunu? 01 Aralık 2021 | 3.550 Okunma Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar