Devlet sağlığınızı sizden çok düşünebilir mi?

Kritik noktaysa bu tedbirlerin devlet dayatmasıyla değil mümkün olduğunca bireyin teşvikiyle yaşama geçirilmesi.

Tüm dünyada izolasyon tedbirleri hayatın akışını sabote ediyor.  Bir noktayı kontrol altına alma çabası başka pek çok alanın dengesini, işleyişini bozuyor.
"Ama pandemi" denilerek "insancıklardan" binlerce yılda edindikleri ve bugüne gelmelerini sağlayan davranış kalıplarını bir anda terk etmeleri isteniyor. Önce sosyal bir varlık olan insandan, fiziksel ve ruhsal bütünlüğünü koruyup hayatta kalmasını sağlayan toplumsal pratikleri "artık" unutması isteniyor.

Sağlıklı ve güvenli yaşamak için birbirlerine muhtaç dedeler, nineler ve torunları bile yan yana gelmesin deniyor.

Oysa insanlık tanımadığı bulaşıcı bir hastalıkla ilk kez karşılaşmıyor. Hatta yeryüzündeki varoluş serüvenimizin zemini zaten bu mücadele. Doğada en gelişmiş ve üstün tür olmamızı "insanlığımızı koruyarak" sürü bağışıklığıyla bugüne gelmemize borçluyuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayat hiç eve sığar mı? 27 Kasım 2020 | 152 Okunma Ne yani koronaya inanmıyor musun? 25 Kasım 2020 | 498 Okunma Bülent Arınç’lar bu ülkeye lazım! 23 Kasım 2020 | 4.009 Okunma Koronayla mücadele ne zaman savunma bakanlıklarına devredilir? 22 Kasım 2020 | 120 Okunma Ölü evlerinin yasçıları, çözüm süreçlerinin tefçileri 21 Kasım 2020 | 363 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar