Demirtaş’ın edebi kişiliği

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı bir kitabı sahneye uyarlanmış. Oyunun, daha doğrusu Demirtaş'ın prömiyerindeki "onur konuklarının" verdiği poz üzerine başlayan tartışma da hararetle devam ediyor.

Herkes, soldan sağa HDP'li Sırrı Süreyya Önder ve Gültan Kışanak, Kadir İnanır, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı bu kare hakkında yorum yapıyor.
Hatta daha sanatsal görünsün diye eşlerin gittiği oyun hakkında kocalar da devreye girdi... Aralarında, kameraların karşısına geçip eşlerini, "oturmasını kalkmasını bilir" türünden komikliklerle savunanlar bile vardı.
Sanırım görüşünü açıklamayan bir ben kaldım.
Ketumluğumun sebebi, gazeteci büyüğümüz Hıncal Uluç'un, Demirtaş'ın kitabını okumadan, oyununu izlemeden yorum yapmanın uygun olmadığı yönündeki tavsiyesini yerinde bulmam değil elbette.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’de gazeteci olmak 17 Şubat 2020 | 719 Okunma Davutoğlu başbakan olarak kalsaydı 15 Temmuz olmazdı 16 Şubat 2020 | 1.251 Okunma Kılıçdaroğlu çoluk çocuğunun rızkını Erdoğan’a yediriyor 15 Şubat 2020 | 2.352 Okunma Darbe söylentileri üzerine 14 Şubat 2020 | 3.039 Okunma Cami tamam ama kilisenin önü de açılsın! 12 Şubat 2020 | 2.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar