Demirtaş’ın edebi kişiliği

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı bir kitabı sahneye uyarlanmış. Oyunun, daha doğrusu Demirtaş'ın prömiyerindeki "onur konuklarının" verdiği poz üzerine başlayan tartışma da hararetle devam ediyor.

Herkes, soldan sağa HDP'li Sırrı Süreyya Önder ve Gültan Kışanak, Kadir İnanır, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı bu kare hakkında yorum yapıyor.
Hatta daha sanatsal görünsün diye eşlerin gittiği oyun hakkında kocalar da devreye girdi... Aralarında, kameraların karşısına geçip eşlerini, "oturmasını kalkmasını bilir" türünden komikliklerle savunanlar bile vardı.
Sanırım görüşünü açıklamayan bir ben kaldım.
Ketumluğumun sebebi, gazeteci büyüğümüz Hıncal Uluç'un, Demirtaş'ın kitabını okumadan, oyununu izlemeden yorum yapmanın uygun olmadığı yönündeki tavsiyesini yerinde bulmam değil elbette.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küresel sermayenin portakalı bunlar! 08 Nisan 2020 | 2.806 Okunma Bir vatandaş olarak TÜSİAD’dan beklentim 06 Nisan 2020 | 3.003 Okunma Koronavirüs’ü yenmiş bir hastadan tavsiyeler 05 Nisan 2020 | 1.241 Okunma Kısa bir ara 04 Nisan 2020 | 2.316 Okunma Atılan taş ürkütülen kurbağa yarılan kafa 03 Nisan 2020 | 2.693 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar