Demirtaş’ın edebi kişiliği

Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde yazdığı bir kitabı sahneye uyarlanmış. Oyunun, daha doğrusu Demirtaş'ın prömiyerindeki "onur konuklarının" verdiği poz üzerine başlayan tartışma da hararetle devam ediyor.

Herkes, soldan sağa HDP'li Sırrı Süreyya Önder ve Gültan Kışanak, Kadir İnanır, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu ve Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı bu kare hakkında yorum yapıyor.
Hatta daha sanatsal görünsün diye eşlerin gittiği oyun hakkında kocalar da devreye girdi... Aralarında, kameraların karşısına geçip eşlerini, "oturmasını kalkmasını bilir" türünden komikliklerle savunanlar bile vardı.
Sanırım görüşünü açıklamayan bir ben kaldım.
Ketumluğumun sebebi, gazeteci büyüğümüz Hıncal Uluç'un, Demirtaş'ın kitabını okumadan, oyununu izlemeden yorum yapmanın uygun olmadığı yönündeki tavsiyesini yerinde bulmam değil elbette.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halay başı Ertuğrul Özkök, gerisini siz düşünün 20 Ekim 2021 | 694 Okunma Hep zarar hep zarar... 18 Ekim 2021 | 232 Okunma Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.690 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 674 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.782 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar