Dedesi babası Selanik göçmeni olmayan mı kaldı aramızda?

Ekrem İmamoğlu, AK Partili Tevfik Göksu'nun, Karadenizli (Trabzon) olmasından ötürü kendisine "Pontuslu," "Rum" iması yaptığı konusunda ısrarcı...

Bu iddiasını son olarak Ahmet Hakan'ın programında kavga etmek pahasına ısrarla savundu. "Ben Göksu'nun konuşmasında söylediğiniz gibi bir ima görmedim" diyen Hakan'ı yancılık hatta yalancılıkla itham etti.
Keşke Ahmet daha profesyonel davranıp, "peki bir daha beraber izleriz" dediği, konusu açılacağı dünden belli olan Göksu'nun vidosunu programdan önce hazır etseydi. Ya da programının rejisi biraz hızlı olup anında videoyu ekrana getirebilseydi.
Böylece Ahmet'in daha sonra köşesinde yazdığı "Programın ardından İmamoğlu ile birlikte görüntüyü izledik. Benim dediğim gibi, Göksu'nun konuşmasında böyle bir ima yoktu" satırlarına hep birlikte canlı canlı şahitlik ederdik.
Acaba Ekrem Bey az mı sinirlendi yoksa çok mu?

***

Derdim İmamoğlu'nun günde üç dört kez yalanlanan iddialarından birini daha deşifre etmek değil.
İnsanların etnik kimliği üzere yapılan tartışmaların yakınından bile geçmeyeceğimi de bilirsiniz.
Ama bence Ekrem Bey de mevzuu fazla uzatmamalı. Bu tavsiyemi değerlendirmesi birkaç açıdan lehine olacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Konyalı mı Japonyalı mı? 21 Ekim 2019 | 2.512 Okunma Saat kaç? 20 Ekim 2019 | 2.648 Okunma Benim meselem derin meselem 19 Ekim 2019 | 2.363 Okunma Ağzımdan yel alsın! 18 Ekim 2019 | 3.006 Okunma Hangi dağda Kürt ölmüş? 16 Ekim 2019 | 2.954 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar