CHP kazanmayı öğrendi mi?

CHP'nin yıllar sonra yerel seçimlerden birinci parti olarak çıkması, sandıkta rakibi Ak Parti'yi ilk kez 2 puan geride bırakması muhalefet cephesinde umut yarattı. CHP'li belediye başkanlarının dualarla makama oturmaları...

CHP'nin yıllar sonra yerel seçimlerden birinci parti olarak çıkması, sandıkta rakibi Ak Parti'yi ilk kez 2 puan geride bırakması muhalefet cephesinde umut yarattı.
CHP'li belediye başkanlarının dualarla makama oturmaları, kavgacı bir üslüp yerine uzlaşı arayacaklarını söylemeleri, Özgür Özel'in sağ duyulu açıklamaları da CHP'nin daha rasyonel bir siyaset izleyeceği yorumlarını besliyor.
Başarırsa ne ala.Ancak seçmenin bu stratejiye inanması, samimi bulması, CHP'li aktörleri tehdit olarak görmekten vazgeçmesi bugünden yarına olacak iş değil. Bu uzun soluklu bir süreç. Bakacak, görecek, izleyecek. Aksi olsa, partiler arası seçmen geçirgenliği bu kadar hızlı olsa, Beyoğlu'nu CHP değil AK Parti kazanırdı mesela. Sandık sonuçları bize seçmenin Ak Partili adayın Atatürk'ün evinin bahçesindeki restorasyon çalışmalarını vs. sahici bulmadığını ve aslı varken suretine gitmediğini gösteriyor.
Kaldı ki CHP'nin seçimlerde ittifak yaptığı DEM adeta bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Böyle iktidar mı olur? 20 Mayıs 2024 | 648 Okunma Trump umuttu, havucu görünce cozuttu 19 Mayıs 2024 | 1.935 Okunma Darbeci darbecidir 18 Mayıs 2024 | 643 Okunma Burcu Hanım herkesi aptal yerine koyuyor 17 Mayıs 2024 | 3.075 Okunma Saraçhane medyası Erdoğan’ı unuttu 15 Mayıs 2024 | 1.050 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar