Cacık

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. Önümüzde dört yıllık seçimsiz bir dönem var. Gelecek seçimler için şimdiden hazırlığa başlayanlar da...Ahmet Davutoğlu'nun kurusıkı gibi patlayan...

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. Önümüzde dört yıllık seçimsiz bir dönem var.
Gelecek seçimler için şimdiden hazırlığa başlayanlar da...
Ahmet Davutoğlu'nun kurusıkı gibi patlayan çıkışlarından pek bir şey anlamamıştık...
"Abdullah Gül bana değil ben ona katıldım" diyen Ali Babacan ise daha anlaşılır konuştu. Yeni Parti için tarih verdi. Bir manileri çıkmazsa 2020'de startı vereceklermiş.
Bakalım, Gül ve Babacan ikilisi ile Davutoğlu arasındaki yarışı kim kazanacak ve öne çıkacak?
Muhalefet cephesinde de hareketlilik var elbette.
Bildiğiniz üzere Ekrem İmamoğlu 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurt gezilerine Bodrum'dan başlamıştı bile.
Gözlerimiz yolda kalmıştı... CHP'nin son seçimlerdeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de geçen gece bir TV programında "2023'te adayım" dedi.
İnce programda "İmamoğlu'nun da 2023'te muhalefetin adayı olabileceği ve daha uzlaşmacı göründüğü" hatırlatılınca ise ilginç bir şey söyledi:
"Her yoğurdun ayrı bir yiğit yiyişi vardır!"
Programdaki gazeteciler biz seyircilerle birlikte "Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi vardır diyecektiniz herhalde" diye düzetince, İnce kendinden emin bir ifadeyle "hayır" dedi. "Bilerek öyle söyledim." Peki, bu durumda Muharrem Bey kamuoyuna ve destekçilerine ne mesaj vermiş olabilirdi?
Kendisine yoğurt mu demişti? O halde onu farklı farklı şekillerde yiyecek yiğitler kimler olabilirdi?
Muhtemel rakibi İmamoğlu mu yoksa Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra İnce'nin partideki dünürünü bile tahammül edemeyen Kemal Kılıçdaroğlu mu?
Yoksa yiğit kendisiydi de 2023'e kadar yiyeceği d...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayrıcalık talep etmeyin başka ihsan istemez 08 Aralık 2019 | 2.274 Okunma Hadi artık! 07 Aralık 2019 | 2.149 Okunma Macron büyüyünce Merkel olacakmış 06 Aralık 2019 | 2.341 Okunma Atom bombasını önce Hitler bulsaydı ne olurdu? 04 Aralık 2019 | 2.600 Okunma Kanal meselesi 02 Aralık 2019 | 3.081 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar