Bu çocuğu salın gitsin artık, yazıktır!

Dünyanın gündemi 16 yaşında İsveçli bir kız çocuğu olan Greta Thunberg. Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'ndeki agresif tavırları, boyunu çok aşan politik mesajlarıyla dikkatleri üzerine...

Dünyanın gündemi 16 yaşında İsveçli bir kız çocuğu olan Greta Thunberg.
Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi'ndeki agresif tavırları, boyunu çok aşan politik mesajlarıyla dikkatleri üzerine çeken Greta geçenlerde Time'ın kapağındaydı. Küçük kızı "2019 yılının kişisi" seçen dergi ondan "gençliğin gücü" diye bahsediyordu.
Dün de Twitter'da, hiçbir popüler gündemi es geçmeyen ABD Başkanı Donald Trump'la kapışıyordu bizimki.
3,3 milyon takipçili hesabından, büyükbabası yaşındaki Trump'ın "Çok saçma.
Greta öfke yönetimi problemi üzerine çalışmalı ve sonra da bir arkadaşıyla güzel eski bir filmi izlemeye gitmeli. Sakin ol Greta, sakin" şeklindeki Twitine şu cevabı veriyordu:
"Kendi öfke sorunu üzerinde çalışan bir ergen. Şu sıra sakinleşmek ve güzel bir eski usul filmi arkadaşıyla izlemekle meşgul."
Greta'nın gün içinde, kendisine Twitter'dan "velet" diyen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsorano'yı da "ustaca savuşturduğunu" hatırlatmadan geçmeyelim.
16 yaşında bir "velet" için ne yoğun diplomasi trafiği ama!

*** Küreselcilerin, Greta'yı uluslararası siyaseti trollemek için cilaladıkları ortada. Büyük oranda da başarılı oldular.
Greta projesinin sahiplerinin acımasızlığını gösteren en...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsveç modeli ne sonuç verdi? 23 Eylül 2020 | 422 Okunma Twitter Adalet Sarayı 21 Eylül 2020 | 404 Okunma Hayırlı evlat Mustafa değilmiş 20 Eylül 2020 | 1.798 Okunma Hayırlı evlat 19 Eylül 2020 | 1.106 Okunma Bu muhalefetse sabotaj ne? 18 Eylül 2020 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar