Böyle muhalefet düşman başına!

Öncelikle şunu söyleyelim.Afrin'e yapılacak operasyon komşumuz Suriye'ye açtığımız bir savaş değil. Terör operasyonlarının bir ayağı. Zira Türkiye'de binlerce kişinin ölümünden sorumlu...

Öncelikle şunu söyleyelim.
Afrin'e yapılacak operasyon komşumuz Suriye'ye açtığımız bir savaş değil. Terör operasyonlarının bir ayağı.
Zira Türkiye'de binlerce kişinin ölümünden sorumlu olan PKK'nın Suriye kolu YPG kente hâkim. Ve örgütün Türkiye içindeki kanlı eylemlerinin lojistiği buradan da sağlanıyor.
Eline silah alıp PKK'ya milis yazılanlar dışında kentteki siviller de günlerdir verilen sinyallerin ardından Afrin'i terk ediyorlar.
Dolayısıyla solun, savaş karşıtı söylemleriyle yaklaşılacak bir konu değil. Mevzu, yurttaşların tümünün güvenliği için devletin yüklenmesi gereken bir ödev.
Ancak ülkenin "sosyal demokratım" diyen ana muhalefet lideri ilk günden beri hariçten anti militarizm güzellemesi yapıyor.
Kılıçdaroğlu dün de PKK'nın yasal kanadı HDP'den rol çalıp "Afrin El Bab'a benzemez" diye parmak sallıyordu!
PKK "Efrin" demediği için Kemal Bey'e bozulmuş mudur, bilemiyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Osman Kavala’nın başını Batı yakıyor 29 Kasım 2021 | 1.663 Okunma Bildiğiniz bütün varyantları unutun 28 Kasım 2021 | 564 Okunma Daha düne kadar BAE’yle... 27 Kasım 2021 | 854 Okunma Maske sapığımız eksikti 26 Kasım 2021 | 381 Okunma Gerçek çıkmayan komplo teorisi kaldı mı? 24 Kasım 2021 | 2.861 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar