Biz niçin evde kalıyoruz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya meselesi, Kasım Süleymani suikastı ve Putin'in ziyareti derken çok yoğun bir mesaiyi geride bıraktı.Tezkere hamlesiyle Putin'i Libya'da ateşkes çağrısı yapmaya ikna etti.

İran ve ABD arasındaki krizde de soğukkanlılığını koruyarak Türkiye'nin arabulucu rolünü perçinledi...
Bu yorucu sürecin ardından Cumhurbaşkanı dün de Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde engelli vatandaşlarla ilgili bir toplantıda konuştu. Gündeme bambaşka başlıklar açtı.
Örneğin, Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa verilen cezaya ilişkin yaptığı şu değerlendirmeyle herkesin hislerine tercüman oldu:
"Bir namussuz bir alçak genç kızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkemenin verdiği ceza 13 yıl. Ben araştırıyorum... Bu olay kendi kızının başına gelse böyle mi değerlendirirsin? Tüm yargı dünyasına sesleniyorum. Kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil vicdanınızın sesine lütfen kulak verin!"

*** Kendimden biliyorum, Cumhurbaşkanın bekarlarla ilgili sözleri de eminim dün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halay başı Ertuğrul Özkök, gerisini siz düşünün 20 Ekim 2021 | 694 Okunma Hep zarar hep zarar... 18 Ekim 2021 | 232 Okunma Ne yapıyorsun İsmail? 08 Ekim 2021 | 2.690 Okunma Tarım Kredi Kooperatifleri kâr hedeflemeli mi? 06 Ekim 2021 | 674 Okunma Aşı durumuna göre insan tipleri 04 Ekim 2021 | 1.782 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar