Bir goygoy uğruna yüzlerce atı öldürdüler

Gel de muhbir vatandaşın kim olduğunu merak etme şimdi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bir yıl önce Adalar'daki atları "faytoncuların zulmünden" kurtarmak için satın aldıklarını ve halka artık mekanik faytonların hizmet vereceğini açıklamıştı.
Denetimlerle sıkı standart getirmek yerine, adaların ve kültürümüzün bir parçası olan faytonları yasaklayıp yerlerine şekilsiz taşıtları ikame etmeye çalışmak görgüsüzlüğün dibiydi.

Ne var ki Adalar'da faytoncu esnafının elinden "kurtarılıp" koruma altına alınan 978 atın akıbetini öğrenince sorunumuzun kent kültüründen daha derin olduğunu öğrendik.

Zira basının üzerine gitmesi üzerine İBB'den yapılan açıklamaya göre bu atlardan 224'ü açlıktan, hastalıktan ölmüş... Diğerlerininse nerede olduğu belli değil. Umarım midelerimizde değildir!
Belediye açıklamayı yazılı olarak yapıyor.
Belli ki, bir yıl önce projelerini gururla duyuran Başkan İmamoğlu'nun ve sözcüsü Murat Ongun'un söyleyecek bir şeyleri yok.


Ne desinler?


Faytoncular iyi bakmıyor diye himayelerine aldıkları hayvanları öldürdüklerini, kalanları da kaybettiklerini mi söyleyecekler?
"Arkadaşlarımız, faytoncula.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir goygoy uğruna yüzlerce atı öldürdüler 05 Mayıs 2021 | 195 Okunma Bursa Tabip Odası uyarıyor: 03 Mayıs 2021 | 440 Okunma İmam bunu yaparsa cemaat ne yapmaz? 02 Mayıs 2021 | 2.460 Okunma Hindistan’la korkutmak 01 Mayıs 2021 | 429 Okunma İçki yasağının olası sonuçları 30 Nisan 2021 | 1.260 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar