Berat Albayrak

Bakan Albayrak'ın sosyal medyadan yayımladığı istifa metnindeki "sağlık sorunları" vurgusu da omuzladığı yükün ağırlığının bir ifadesi. Doğaldır, onun yerinde taş olsa çatlardı. Emekleri ve ödediği bedeller için kendisine teşekkür ediyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına dair düğüm geçtiğimiz gece İletişimBaşkanlığı'ndan yapılan açıklamayla çözüldü. Albayrak'tan boşalan koltuğa Lütfi Elvan atandı ve hemen görevine başladı.

Muhalefet eski reflekslerle bu istifayı bir devlet krizine çevirmeye çalışsa da başarılı olamadı. Zira Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli, eskiden olsa ülkeye aylar kaybettirebilecek tartışmalara geçit vermiyor. İki günde kadrodaki eksikler giderilipmaça kaldığı yerden devam ediliyor.

Albayrak 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin içine girdiği kritik dönemde önemli görevlerde bulundu. Bugün Doğu Akdeniz'de ve Karadeniz'de meyvelerini topladığımız enerji politikalarında onun büyük katkısı var. ABD Başkanı'nın kameralar karşısında ilan ettiği ekonomik savaşta ve dünya devlerinin resesyona girdiği bir küresel darboğazda ekonomi gibi ağır bir yükü omuzladı.

Buraya kadar anlattıklarım bir siyaset yazarının perspektifiydi. Her görev adamı gibi Albayrak'ın icraatları da artısıyla eksisiyle, sevabıyla günahıyla tartışılabilir. Söylenmedik söz de kalmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefetin Amerikan rüyası 25 Ocak 2021 | 29 Okunma Ölüme de çare buldular, hadi iyisiniz! 24 Ocak 2021 | 351 Okunma Hadi oradan numaracılar 23 Ocak 2021 | 239 Okunma Muhtar bile seçilemezsin dostum 22 Ocak 2021 | 216 Okunma Elveda Trump 20 Ocak 2021 | 231 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum