Belki de İnce’ye lazım olan iyi bir partidir

Seçmenin sihirli eli 24 Haziran seçimlerinde muhalefeti tuzla buz etti. Kemal Kılıçdaroğlu, çok değil, bir buçuk ay kadar önce Türkiye'yi yönetmesi için partisi adına aday gösterdiği Muharrem İnce'yi...

Seçmenin sihirli eli 24 Haziran seçimlerinde muhalefeti tuzla buz etti. Kemal Kılıçdaroğlu, çok değil, bir buçuk ay kadar önce Türkiye'yi yönetmesi için partisi adına aday gösterdiği Muharrem İnce'yi bitirmeye çalışıyor. Daha önce "Gel bakalım" diye seslendiği fizik öğretmeni İnce'ye şimdi "Truva atı" diyor.
İnce de aynı sertlikte, seçimli kurultay için bir hizip örgütlemeye devam ediyor.
"Kaba saba adamlar," "Koltuk sevdalısı diktatörler" havada uçuşuyor.
Birkaç ay sonra da sandıklar yeniden kurulacak. Ve ne yazık ki, CHP'nin bu derin krizi aşıp yarışa tam performansla katılma ihtimali çok zayıf.
Çünkü İnceciler pes etmeyecek. Kurultayı toplamayı başaramasalar bile kazanan Kılıçdaroğlu olmayacak.
Zira İnce'nin yakaladığı enerjiye ve meşruiyete rağmen Kılıçdaroğlu'nun tüzükle partinin başında "huzurlu" kalması hiç de kolay olmayacak.
Böyle devam ederse, önümüzdeki günlerde partinin bölünmesine dair senaryoları tartışacağımızdan şüpheniz olmasın.
Ne var ki Türkiye'de muhalefetin ve özellikle solun çözüm gördüğü bölünmeyle abad olamadığı ortada.
Acaba diyorum, Muharrem Bey İyi Parti'nin başına geçse nasıl olur?
Fazla mı uçtuğumu düşünüyorsunuz?
Neden olmasın? Size bir yıl önce yeni bir parti kurulacak ve CHP 15 vekilini o partiye "bedelsiz" transfer edecek desem inanır mıydınız? Ama oldu işte.
Hem hiç olmazsa benim tahminimin bir mantığı var. Partililerin Meral Akşener'in nazından usanmasına ramak kaldı. Öyle ki Meral Hanım kararı torununun tercihine bırakacak kadar işi abartmış durumda.
İşte size, iktidarı almak için tek şansı, torunlarının Cumhurbaşkanına "bırak dede" demesi olan anasıyla bacısıyla muhalefetimizin hali.

*** BATMAN "BETMEN" OLALI...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altaylı’nın beni Cumhurbaşkanı’na şikâyet ettiğini de gördüm ya! 01 Ağustos 2021 | 1.773 Okunma Sakin olun, belki PKK yakmamıştır! 31 Temmuz 2021 | 789 Okunma Sabotaj şüphesi! 30 Temmuz 2021 | 317 Okunma Aşısızların pandemisiymiş! 28 Temmuz 2021 | 950 Okunma Bu aşılar herkes vurulmadan çalışmıyor mu? 26 Temmuz 2021 | 1.680 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar