Bay Bay Kemal

Kim ne derse desin Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin son Kurultay'ı kaybetmesi herkes için sürpriz oldu. Anlıyoruz ki, delegeler üzerindeki ikna faaliyeti kulislerde anlatıldığı kadar yoğunmuş. Kulağımıza...

Kim ne derse desin Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin son Kurultay'ı kaybetmesi herkes için sürpriz oldu.
Anlıyoruz ki, delegeler üzerindeki ikna faaliyeti kulislerde anlatıldığı kadar yoğunmuş. Kulağımıza gelen "tamamen duygusal" süreçler hiç de abartılı değilmiş. Zira Kurultay başlarken Kılıçdaroğlu için imza veren delegeler bile Özgür Özel için oy attı.
Özel'in kazandığının ilan edilmesinin ardından Kılıçdaroğlu'nun ve eşinin salonu terk etmesi sonucun kendileri için de sürpriz olduğunun göstergesi. Kemal Bey'in konuşmasında bahsettiği "sırtındaki hançerlerden" de salonda epeyce varmış doğrusu.
Peki, bundan sonra ne olacak?Beraber hareket ettiklerini gizlemeyen İmamoğlu ve Özel ikilisi zor olanı başardılar. Bundan sonra mücadeleleri aralarındaki ilişkinin düzeyi üzerine şekillenecek. Çünkü her ikisinin de baskın karakterler olduğunu biliyoruz. 2028'de İmamoğlu'nun CHP'nin adayı olacağına dair öngörüler şimdilik sadece spekülasyon.
Zira...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener döner mi? 09 Aralık 2023 | 230 Okunma Johnson’ın özrü kabahatinden büyük 08 Aralık 2023 | 417 Okunma 2019 ile 2024 İstanbul seçimleri arasındaki farklar 06 Aralık 2023 | 733 Okunma Çarşı buna karşı değil mi? 04 Aralık 2023 | 715 Okunma Seçil Erzan davasında mağdur yok gibi 03 Aralık 2023 | 596 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar