Avrupa’da hava Türkiye’den yana

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İspanya ve İtalya temaslarının ardından dönüş yolunda yaptığımız röportajı bugün gazetede okuyacaksınız. Biz Avrupa'daki politik, sosyal ve ekonomik atmosfere dair...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İspanya ve İtalya temaslarının ardından dönüş yolunda yaptığımız röportajı bugün gazetede okuyacaksınız. Biz Avrupa'daki politik, sosyal ve ekonomik atmosfere dair izlenimlerle devam edelim.
Önce İspanya.
Artık Ankara'nın Avrupa'daki en sıkı müttefiki Madrid diyebiliriz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sosyalist Başbakan Sanchez çok iyi anlaşıyorlar. Filistin gibi kritik meselelerde yan yana gelip verdikleri resim son derece samimi. 2 metrelik boyuyla İspanya Kralı 6. Felipe de bu pozitif karede.
Yöneticileri arasındaki kişisel uyumun şekillendirdiği politik hava iki ülke arasındaki ticari ilişkileri de uçurmuş durumda.
2023 yılında İspanya, Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya Trump’ı öldürselerdi 20 Temmuz 2024 | 331 Okunma Türkiye’deki Suriyeli sayısı taş çatlasa kaçtır? 19 Temmuz 2024 | 957 Okunma Trump’ın asıl rakibi Biden değil Obamalar 17 Temmuz 2024 | 443 Okunma Trump'ı öldüremediler mi yoksa öldürmek mi istemediler? 15 Temmuz 2024 | 1.411 Okunma Türkiye-Suriye normalleşmesinde Irak devrede 14 Temmuz 2024 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar