Aşı mı kelle paça mı?

Pandeminin başladığı söylenen kış aylarında İngiltere gündelik hayata devam edeceklerini, sıkı izolasyona başvurmayacaklarını açıklayan nadir ülkelerdendi. Ama kontrollü yaşam yerine kontrollü sürü bağışıklığını tercih eden ve bugün her yerde...

Pandeminin başladığı söylenen kış aylarında İngiltere gündelik hayata devam edeceklerini, sıkı izolasyona başvurmayacaklarını açıklayan nadir ülkelerdendi.

Ama kontrollü yaşam yerine kontrollü sürü bağışıklığını tercih eden ve bugün her yerde vakalar artarken ölümleri sıfırlayan İsveç gibi direnemediler.

Sebebi nedir bilmiyoruz. İlk dalgada Başbakan Boris Johnson'un ve bazı Kraliyet Ailesi üyelerinin 56 milyonluk ülkedeki herkesten önce hastalığa yakalanmaları olabilir!

Bugün turp gibiler. Ama eski Johnson'dan eser yok. Brexit'la ülkesini AB'nin dümen suyundan çıkartıp özgürleştiren ve başına gelmedik kalmayan "asi" Başbakan, bugün barışmaya çalıştığı küreselcilerin önde gideni oldu.

Johnson şimdilerde, ölüm sebepleri arasında intiharla aynı oranda olan covid'e karşı her gün yeni bir yasak açıklıyor.

İngiliz bilim insanları da geçtiğimiz günlerde, bulunacak koronavirüs aşısının sihirli değnek olmadığını, hastalığı durdurmayacağını ve önlemlerin kalkmasını sağlamayacağını sadece semptomları azaltmada etkili olacağını duyurdular.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu dünyadan Markar geçti 19 Ekim 2020 | 609 Okunma Fenasi ana haber 17 Ekim 2020 | 767 Okunma Ne âlâ dümen ama! 16 Ekim 2020 | 198 Okunma Bırak dağınık kalsın! 14 Ekim 2020 | 233 Okunma Greta’nın nefreti mi Taliban’ın sevgisi mi? 12 Ekim 2020 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar