Aranızda Muharrem İnce’yi yalanlamayan kaldı mı?

CHP'nin adayı Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki "Pensilvanya" polemiği sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, kendisinin Ak Parti'yi kurarken "Pensilvanya'ya gidip icazet aldığını" iddia eden...

CHP'nin adayı Muharrem İnce ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki "Pensilvanya" polemiği sürüyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün, kendisinin Ak Parti'yi kurarken "Pensilvanya'ya gidip icazet aldığını" iddia eden İnce'ye 100 bin liralık tazminat davası açtı.
Erdoğan'ın bu hamlesine ve ağır sözlerine Trabzon'dan cevap veren İnce ise şunları söyledi:
"O günlerde beraber yanından ayrılmayan kişi bana dedi ki 'biz beraber gittik.' Şimdi ben onu korumak pahasına söylemiyorum. Bana söyle derse ismini söylerim. Ayrıntılarda saklı ama 24 Haziran'dan sonra tümünü anlatacağım zaten."
Evet, İnce açıkça topu taca atıyor. Yoksa yenmek için dişini tırnağına taktığı rakibini zora sokacak bir koz bulan aday, hesaplaşmayı niçin seçim sonrasına bıraksın değil mi? Delilin varsa açıklarsın, düşürürsün oyunu rakibinin.
Kaldı ki seçmen İnce'nin vadeli iddiasına niye inansın?
Zira Ülker'in o unutulmaz reklamındaki gibi söylersek, Aranızda İnce'yi yalanlamayan var mı? İnce'nin kendisi de dahil!
Aday olduğu günden beri defalarca "dedim", "demedim" arasında gidip gelen İnce kendi seçmenini bile yormadı mı? Öyle ki yalanlama konusundaki namı sınırları aştı.
Çaldırıp kapatan ve yok olan "Amerikalılardan" sonra geçen de Danimarka Büyükelçisi Svend Olling tüm nezaketiyle, "Bana yemekte Erdoğan'ı yargılayacak mısın diye sordular" diyen İnce'yi yalanlıyordu.
Sanırım İnce, nasıl olsa kaybedince unutulur diyerek bu denli rahat konuşuyor, itham ediyor... Ancak yanıldığını görecek. Bu seçmen sandığı gibi balık hafızalı değil.

*** PORTAKAL SOYULUR MU BAŞUCUNA KONULUR MU?

FOX TV anchormani Fatih Portakal, iddia sahibi İnce'nin bile "sonra kanıtlarım" dediği...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana inanmıyorsanız Rahmi Koç’a sorun 08 Aralık 2021 | 584 Okunma Bir mevsimsel grip uğruna ya Rab ne hayatlar kayıyor... 06 Aralık 2021 | 680 Okunma Adaletin bu mu Barolar Birliği? 05 Aralık 2021 | 969 Okunma Ahmet Hakan mı yoksa Bülent Arınç mı daha profesyonel... 03 Aralık 2021 | 3.659 Okunma Tamam da abi kim yapıyor bunu? 01 Aralık 2021 | 3.553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar