Ajanlık dini!

Fetullahçılar, Türkiye'de ağırlıklı olarak dindar insanları kafalamak için dizayn edildiklerinden Müslüman maskesini seçtiler. Geçici de olsa, iyi niyetli pek çok dindarın da şekille, badem...

Fetullahçılar, Türkiye'de ağırlıklı olarak dindar insanları kafalamak için dizayn edildiklerinden Müslüman maskesini seçtiler.
Geçici de olsa, iyi niyetli pek çok dindarın da şekille, badem bıyıkla, türbanla gözünü boyadılar.
Liberallerle, solcularla ve yurt dışıyla kurdukları iletişimde ise tamamen farklı, seküler bir terminoloji kullandılar.
Ancak, çoğunlukla pragmatizmin argümanlarıyla açıklanan bu "ikiyüzlülüğün" FETÖ'cüler için adeta bir "dine" dönüştüğünü görüyoruz.
Çetenin elemanlarından Emre Uslu'nun, Fetullahçı polis Hüseyin Korkmaz'ın FBI ile çalıştığının belgeleriyle ortaya çıktığı saatlerde yazdıkları bu konuda iyi bir örnek.
"Vatanınızı satın diye söylemiyorum ama mahşerde 'kulum niye vatanını sattın?' diye soru yok. Çünkü sorular Kuran'dan çıkacak ve KURAN'DA 'VATAN SATMAK' diye bir kavram yok."
"İmanın ŞARTLARI BELLİ KIZIM. 1-Allah'a iman 2- Meleklere iman 3- Kitaplara iman 4- Peygamberlere iman 5- Ahiret hayatına iman 6- Kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan geldiğine iman. Hangisine giriyor vatan sevgisi bunlardan?"
Evet, bu kulaklar insanların inançlarını istismar eden sapkınlardan ne inciler duydu... Ancak hiçbirinin, Amerikan ajanlığını vicdani bir görev olarak tavsiye edecek kadar gözü dönmemişti.
Vay arkadaş.

*** HAYIRLI EVLAT!

Dün videosuna sosyal medyadaki @Malikejder47 isimli hesapta rastladım. 17-25 Aralık hukuk darbesi girişiminin hemen arkasından oğlu tutuklanan bir kadın konuşuyor:
"Çocuğum fen lisesini değil de polis akademisini...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump giderse ABD çöker mi? 01 Haziran 2020 | 2.459 Okunma Kuru gürültüyü bırakın, soruyu anlayabildiyseniz cevap verin 31 Mayıs 2020 | 663 Okunma Sosyal medyada herkes eşittir ama bazıları daha eşittir 30 Mayıs 2020 | 1.583 Okunma İkinci dalgayı beklerken... 29 Mayıs 2020 | 1.956 Okunma Muhalefet erken seçim istiyor mu? 27 Mayıs 2020 | 2.575 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar