Melih Altınok
Melih Altınok Sabah

Aydın Bey önce sakin olun...

07 Ocak 2017 | 827

Doğan grubunun Ankara Temsilcisi'nin FETÖ soruşturmasında tutuklanmasının ardından geçen gün de Holding'in iki hukuk müşaviri aynı suçlamayla gözaltına alındı.
Geçenlerde Sabah'tan Dilek Güngör iddiaları, "Aydın Doğan'ı vergi davalarından 'tereyağından kıl çeker gibi' sıyıranlar kim" sorusuna cevap vererek değerlendirmişti. Güngör, "şirketlerine açılan vergi davalarından Aydın Doğan'ı kurtaranlar da FETÖ'cülermiş" diyerek bu "aracı" isimleri de tek tek saymıştı.
Gelişmeler üzerine gruptan peş peşe açıklamalar geldi. Aydın Bey'in açıklamasını holdingin televizyonlarından ve gazetelerinden yapılan çıkışlar izledi.
Anlaşılan o ki çok korkmuşlar ve paniklemişler. İşine karışmak gibi olmasın ama Aydın Bey'e bir iki tavsiyem var.
Öncelikle sakin olsun. Yargıya güvensin.
Dikkatini, kendisine akıl verenlere ya da arkasından itekleyenlere versin.
Mesela, yazarlarına söylesin, FETÖ soruşturmasında gözaltına alınanları, daha suçlama bile belli değilken "çocukluğundan beri tanırım, iyi çocuktur" diyerek peşinen sahiplenmesinler.
FETÖ'nün kriminal olarak tescillendiği 17-25'ten sonra bu çetenin elemanlarını ekranlarından indirmeyen, fiilen sahiplenen televizyoncuları da bu alışkanlıklarından vazgeçsinler. Örneğin, 17-25 Aralık'ın yalnızca FETÖ'cülerin kullandığı "ayakkabı kutusu" türünden kavramsallaştırmalarını bu denli hevesli kullanmasınlar.
İnanın artık çok sırıtıyor.
FETÖ yayın organlarıyla birlikte internet sitesinden operasyon yürüten eski yöneticileri gibi isimlerin, gazetesinin internet mecrasını bir provokasyon merkezine dönüştürmesine de izin vermemeli.

Devamını Oku