Melih Altınok
Melih Altınok Sabah

Her şeyin farkındayız

02 Ocak 2017 | 867

2017'nin de zor bir yıl olacağını hepimiz biliyorduk. Ne yazık ki yanılmadık. Yeni yılın ilk gününe İstanbul Ortaköy'deki bir gece kulübüne düzenlenen terör saldırısıyla girdik. Aralarında turistlerin de olduğu 39 kişi hayatını kaybetti.
Oklar DEAŞ'ı işaret ediyor.
Bir gün FETÖ, bir gün PKK bir gün DEAŞ derken dozu artırılan bu topyekûn saldırıların amacının ne olduğu gün gibi ortada artık. En apolitik vatandaş bile farkında; 15 Temmuz'da yarım kalan iş, Türkiye'nin işgale açık hale getirilmesi planı tamamlanmaya çalışılıyor...
Türkiye'nin yıldırılıp güçsüzleştirilerek kafasını içeriye gömmesi, Suriye ve Irak'tan çekilmesi isteniyor...
Böylece yeniden Ortadoğu'daki enerji politikalarını yine küresel muktedirlerin şekillendirmesi ve güney sınırlarımızda PKK-DEAŞ gibi terör devletlerinin kurulması hedefleniyor.
Kuşkusuz saldırıların arkasında da, hayatını kaybeden askerse PKK'ya, polisse DHKP-C'ye, sivilse TAK'a üstlendiren yabancı ülkeler var...
Evet, saflar hiç olmadığı kadar net.
Tıpkı dün MHP lideri Bahçeli'nin de terör saldırısının ardından yaptığı açıklamalarda altını çizdiği gibi:
"Kastedilmek istenen istiklalimizdir. İmhası amaçlanan milli birlik ve bağımsızlığımızdır. Türk milletinin tamamı kanlı namlunun ucundadır. Dolayısıyla... Düşmana karşı ayağa kalkmak, tüm vatan sathını korumaya almak yalnızca iktidarın değil hepimizin manevi sorumluluğu altındadır."

Devamını Oku