Melih Altınok
Melih Altınok Sabah

CHP nereye koşuyor?

28 Aralık 2016 | 5.0 K

Küresel muktedirler, Türkiye yeni anayasasını tartışmasın diye PKK ve DEAŞ terörünün dozunu artırdı. Tüm güçleriyle yüklenip siyaseti ve halkı korkutmak, geri adım attırmak ve gündemimizi değiştirmek istiyorlar.
Hadi onlar, düşman, terörist de bizim CHP yönetimine ne oluyor?
Geçen gün Anayasa Komisyonu'ndaki toplantıyı "Gün gelecek, devran dönecek AKAPE halka hesap verecek" sloganıyla terörize ediyorlardı.
Akıllarınca kendileri gibi siyasi husumetlerini Türkiye'nin önüne koşmayıp yeni anayasa çalışmalarına katkı veren MHP'li komisyon üyelerine de aba altından sopa gösteriyorlar.
Patenti Türkiye'deki illegal sol örgütlere ait olan bu klişeye sarılan CHP yöneticileri açık konuşsunlar.
Hiçbir hukuk devletinde bir iktidar partisinin anayasa çerçevesinde yasama faaliyetine katkıda bulunması yargının konusu olamayacağına göre, CHP'nin siyasileri hesaba çektireceği mecra neresidir?
Terör örgütlerinin kendi üyelerini infaz garantisiyle yargıladığı o meşhur "halk mahkemeleri" mi?
Yoksa 27 Mayıs'ta Yassıada'da kurulan ya da 15 Temmuz'da darbeye kalkışan FETÖ'cülerin vaat ettiği stadyum yargılamaları mı?
Soru net beyler bayanlar: CHP'nin, 12 Eylül darbecilerinin anayasasında değişiklik cüreti gösteren halkın seçilmiş temsilcilerini yargılamayı vaat ettiği adres neresi?
Hiç olmazsa yüzlerini gizleyen teröristler kadar cesur olsunlar. Onlar bile açıkça veriyorlar eğer devrim yaparlarsa kuracakları darağaçlarının adresini.
Evet, hepimiz biliyoruz ki sokağı kastediyorlar. Tüm darbeci korkaklar gibi, fiili bir durum yaratarak karanlık kuytularda kurmayı hayal ettikleri engizisyonları...

Devamını Oku