Herkes Erdoğan'a çalışıyor

SON "bugün seçim olsa" araştırmaları gösteriyor ki HDP bugün seçim olsa barajın altında kalacak. Bu parti, sadece Batı’da değil, Doğu ve Güneydoğu’da da oy kaybediyor. MHP’nin durumu da kritik....

SON "bugün seçim olsa" araştırmaları gösteriyor ki HDP bugün seçim olsa barajın altında kalacak.

Bu parti, sadece Batı’da değil, Doğu ve Güneydoğu’da da oy kaybediyor.


MHP’nin durumu da kritik. Barajın kıl payı üzerinde görünüyor ve bugün seçim olsa barajın altına yuvarlanması da işten değil.

CHP malum, bağladığın yerde durmaya devam ediyor.

AKP ise şimdiden 55’leri görmüş durumda.

Bu tabloya bakınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aklından neyin geçtiğini anlayabilmek de mümkün oluyor.

Denediği ve 1 Kasım seçiminde sonucunu aldığı “gerilimi arttır, düşmanları çoğalt, oyları kap” stratejisi öyle görünüyor ki bir olası erken seçimde hep hayalini kurduğu 400 milletvekilini hizmetine sunacak. 

Onun için sokağa çıkma yasaklarıyla da desteklenen operasyonlar aynen devam edecek. Yeni “kötülük kaynağı” olarak sunulan akademisyenlere, başka gruplar da eklenecek.

Yakında “muhalefet anayasa yapmaya yanaşmıyor” denilerek erken seçim ilan edileceğini de göreceğiz.

Türkiye beceriksiz ve akılsız bir muhalefetin de desteğiyle, hızla otoritarizme sürükleniyor.

 


Diyanet’e bir iletişim danışmanı lazım

 

DİYANET’in “fetva” sitesinde yayınlanan ensest içerikli “ahlaksız” yanıt ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı önce şu açıklamayı yaptı:

“Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.”

Ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş “Böyle bir fetvamız kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz” dedi.

Keleş’in açıklamasında şöyle deniliyordu:

“Alınan güvenlik hizmeti raporuna göre Din İşleri Yüksek Kurulumuzun sitesi son günlerde pek çok saldırıya maruz kalmıştır. Yüce dinimiz İslam’a yönelik olumsuz algı oluşturmak amacıyla planlanan bu edep ve ahlak dışı sabotajın sorumluları en kısa zamanda tespit edilerek, adalete teslim edilecektir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birisini kendinize kaç günde âşık edebilirsiniz? 16 Eylül 2018 | 2.413 Okunma Aşk olmaz ise Mualla! 09 Eylül 2018 | 2.142 Okunma Bodrum Belediye Başkanı’ndan gürültü sorununa büyük çözüm Eve gitme tarihlerine sınırlama! 02 Eylül 2018 | 2.103 Okunma Evlilik hesaba kitaba gelir mi? 26 Ağustos 2018 | 4.132 Okunma Üst aklın hıyanet merkezine girdim! 19 Ağustos 2018 | 449 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar