Çılgın proje!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, bu kez Irak tezkeresindeki hataya düşmek istemediğini söyleyince yandaş medyaya alıcı gözle baktım.Bu kez birinciliği Yeni Şafak kazandı, Karagül Bey’i kutlarım.Karagül...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, bu kez Irak tezkeresindeki hataya düşmek istemediğini söyleyince yandaş medyaya alıcı gözle baktım.
Bu kez birinciliği Yeni Şafak kazandı, Karagül Bey’i kutlarım.
Karagül, ak tolgalı beylerbeyinden aldığı işareti iyi değerlendirmiş, şöyle yazıyor:
“Türkiye, Suriye’ye müdahale etmeli!”
Ama bu müdahale artık nasıl olacak ise İran ve Rusya ile çatışmaya girmeden olacak ve böylece Suriye’nin, Türkiye karşıtı bir “garnizona” dönüşmesi engellenecekmiş.
Karagül’ün sözleri şöyle bitiyor: “Buna savaş çığırtkanlığı diyecekler, biliyorum, ama bu müdahale olmazsa, birkaç yıl sonra Türkiye’nin parçalanmasını tartışıyor olacağız. Bir yere not edin!”
Karagül de, Suriye krizinin ilk günlerinde “Üç saatte Halep’i, beş saatte Şam’ı alır, Emevi Camisi’nde sabah namazını eda ederiz” diyen öteki sivil generaller gibi!
Kaç ay askerlik yaptı, merak ettim. Ama şunu söyleyeyim ki artık Rusya ve İran ile çatışmayı göze almadan bu müdahale yapılamaz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durduk yerde 1 Mart tezkeresini hatırlaması ve bunun sözünü etmesinin bir nedeni olmalı. Ve o neden, bugünlerde Bülent Arınç ile Abdullah Gül’den hoşlanmıyor olması değildir.
Önce gitti Suudi Arabistan ile “çok kapsamlı” askeri anlaşma yaptı. Hükümet, bu anlaşmanın askeri boyutunun “danışmanlık-eğitim” ile sınırlı olduğunu açıkladığında “Hayır” dedi, gerekirse ortak operasyonların da yapılabileceğinin sinyalini verdi.
Katar’da üs kuruyoruz, “ortak düşman” ile savaşabilmek için.
Kanal İstanbul çılgın projesi yattı gibi. Yeni “çılgın proje” de sanırım bu olacak!


Şems’in biraderine kim saldırdı?

DÜN bu köşede Şems Ethem’in yayın grubu başkanı Murat Sancak’ın avukatı Begüm Hanım’dan gelen bir tekzip yayınlandı.
Memleketimizin hâkimleri maşallah haber ile yorum arasındaki farkı ayırt edemiyorlar. Yoruma gönderilen tekzip için bile yayınlama kararı veriyorlar.
Gerçi haksızlık etmeyeyim. Aslında yargıçlar neyin haber, neyin yorum olduğunu gayet iyi biliyorlardır ama biliyorsunuz bir de “tarafsız HSYK” var!
Şems’in kardeşinin tekzibini reddederlerse o tarafsız HSYK’nın, tarafsızlığı kafalarına öyle bir iner ki, bunun olmasını ben de istemem. Varsın bütün tekzipleri kabul etsinler.
HSYK da bu konuda bu köşeye sıkça tekzip yolluyor ve yargıçlar ne yapsınlar?
Bir gazetecinin özgür yorum hakkını mı gözetsinler, kaderlerini elinde tutan HSYK’nın taleplerini mi?
Begüm Hanım’ın tekzip metnine geri dönecek olursak, şunu söyleyebilirim:
İstanbul Emniyet Müdürü derhal görevden alınmalıdır. Terörle Mücadele Şube Müdürü, bu kentin bugüne kadar gördüğü en kötü müdürdür.
Çünkü ellerindeki sanıkların terörist olup olmadığını bile ayırt edebilecek durumda değiller!
Tarafsız HSYK, bu işe bakan savcıyı değiştirmelidir, çünkü Savcı Bey hâlâ gözünün önündeki soruşturmayı tamamlayıp, iddianameyi yazamadı.
Şems’in biraderine saldıran sanıklar biliyorsunuz polis tarafından aylar sonra tespit edilebildi.
Kentin her tarafında binlerce kamera var ve polis bu saldırganları yakalamayı aylar sonra başardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Birisini kendinize kaç günde âşık edebilirsiniz? 16 Eylül 2018 | 2.416 Okunma Aşk olmaz ise Mualla! 09 Eylül 2018 | 2.143 Okunma Bodrum Belediye Başkanı’ndan gürültü sorununa büyük çözüm Eve gitme tarihlerine sınırlama! 02 Eylül 2018 | 2.106 Okunma Evlilik hesaba kitaba gelir mi? 26 Ağustos 2018 | 4.134 Okunma Üst aklın hıyanet merkezine girdim! 19 Ağustos 2018 | 450 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar