Yerli ve millici AKP'lilerin parası dolarda mı?

Dün doların sekiz liraya merhaba dediğini görünce yerli ve milliciler aklıma geldi. Acaba dedim, tasarrufları dövizde midir yoksa Türk Lirası'nda kalmışlar mıdır? Gazetecilik merakı işte... Saray danışmanlarının parası nerededir?

Eğitim Bakanı’nın okulları var. Acaba birikimini nasıl değerlendirdi? Maliye ve Hazine Bakanı ne yaptı diye sormayacağım? Onun veya eşinin döviz hesabı yoktur kuşkusuz. Varsa büyük ayıp!..

Ekranlardaki tartışma programlarını izliyor musunuz?

İktidar kanadında yer alan (AKP - MHP) veya iktidarı kayıtsız şartsız destekleyen yorumcuların ağzından "yerli ve milli" sözü düşmüyor.

Her konuyu, her düşünceyi yerlilik ve millilik terazisine koymadan duramıyorlar.

Yerli ve milli duruş...

Yerli ve milli teknoloji...

Yerli ve milli savunma sistemi...

Yerli ve milli üretim...

Yerli ve milli ekonomi...

Yerli ve milli ekonomiden kasıtlarının geçerli para biriminin Türk Lirası olduğunu veya olması gerektiğini anlıyoruz.

Ama maalesef değil... Ülkemizde ne yazık ki kıymetli ve geçerli para dolar. Devletin yaptığı sözleşmelere TL giremiyor; varsa yoksa dolar - Euro..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Euro’ya / dolara erişilmesin, Türkiye içine kapansın istiyorlar 23 Ekim 2020 | 3.813 Okunma İyi Parti bölünür mü? İçinden yeni parti çıkar mı? 22 Ekim 2020 | 1.452 Okunma Erdoğan "sabredin" dedi, Bahçeli noktayı koydu 20 Ekim 2020 | 4.830 Okunma O tweet galiba danışıklı dövüş! 16 Ekim 2020 | 1.705 Okunma Erdoğan neden AKP Meclis grubunu toplamıyor? 14 Ekim 2020 | 2.629 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar