Sistemin defosu tam da burası!

Her meseleye bir kişi karar veriyor. Her konu bir kişiye soruluyor. Kimse inisiyatif kullanmak istemiyor. Bürokratları geçtim. Diplomatları geçtim. Bakanlar bile...

Sorun şu: Kimse karar alamıyor, kimse inisiyatif kullanamıyor, kimse gördüğünü söyleyemiyor, kimse gerçekleri açıklayamıyor, kimse halka doğru bilgi veremiyor. Bürokratları geçtim. Bilim insanları bile...

CHP lideri önemli bir iddia ortaya attı. Dedi ki; "Almanya arama yapacağını bildirmiş, dört saat boyunca yanıt verilmemiş."

Mesele şuydu: Alman fırkateyn Libya'ya insani yardım götüren Türk bandıralı geminin önünü kesip saatlerce arama yapılmış, uluslararası hukuku çiğnemişti.

Çünkü, uluslararası sulardaki bir geminin aranması için bayrak devletinden izin alınması gerekiyordu.

Anlaşılan o ki; Berlin veya başka bir merkez Ankara'ya arama izni talebinde bulunmuş ama yanıt alamayınca operasyonu başlatmış.

Bu Yunan komutasındaki Alman savaş gemisinin yol kesmesini, gemiye çıkmalarını saatlerce arama yapmalarını haklı çıkarmaz.

Zaten meselemiz bu değil.

Meselemiz Ankara'nın dört saat boyunca yanıt vermemesi veya verememesi. "Evet arayabilirsiniz" veya "Hayır gemimize çıkamazsınız" diyememesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tek tip haber kanalı isteniyor! 14 Ocak 2021 | 1.477 Okunma Toplum ruhsal travma geçiriyor, siyasetçiler neyi tartışıyor? 13 Ocak 2021 | 2.004 Okunma İktidar aşıda da çuvalladı 12 Ocak 2021 | 2.700 Okunma Irkçı, despot Trump partisi geliyor 08 Ocak 2021 | 1.198 Okunma Orantısız tepki, sindirme politikası 07 Ocak 2021 | 1.370 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar