Muhalefet cephesinde büyük tartışma

Bir süredir ekranlarda dillendiriliyordu. Önceki akşam biz de Halk TV’de uzun uzun konuştuk, tartıştık. Köşe yazarlarının kapsama alınana henüz girmese de sonunda bildirilere de yansıdı. Konu; muhalefetin politikası...

Bir süredir ekranlarda dillendiriliyordu. Önceki akşam biz de Halk TV’de uzun uzun konuştuk, tartıştık. Köşe yazarlarının kapsama alınana henüz girmese de sonunda bildirilere de yansıdı.

Konu; muhalefetin politikası. Kimi muhalefetin iktidara karşı sert tepki göstermesini, aktif olmasını protesto eylemleri düzenlemesini istiyor, kimi de bunun oyuna gelmek olacağını, iktidarın işine yarayacağını iddia ediyor.

Meseleye bakalım.

Sert muhalefet isteyenlerin tezi şu: Yolsuzluk alıp başını gittiği, işsizliğin tavan yaptığı, neredeyse her ailede en az bir kişinin işsiz olduğu, enflasyonun azdığı, cüzdanların daraldığı, ülkenin çoğunluğunun açlık sınırında yaşamaya mahkûm olduğu, iktidarın Korona salgını ile başa çıkamadığı, havlu attığı, okulları açamadığı, vaka sayısını gizleyerek tepkileri en aza indirmeye çalıştığı ortamda muhalefet partileri daha neyi bekliyor?

Bundan güzel ortam olur mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başka çare var mı? Var diyen söylesin! 27 Temmuz 2021 | 59 Okunma Erdoğan’ın dediğini yap, yaptığını yapma! 26 Temmuz 2021 | 61 Okunma HDP'nin aday çıkarma niyeti yok, iktidarın telaşı bundan!.. 22 Temmuz 2021 | 111 Okunma Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim? 13 Temmuz 2021 | 206 Okunma İsrail modeli Erdoğan'ın kabusu oldu 06 Temmuz 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar