Muhalefet cephesinde büyük tartışma

Bir süredir ekranlarda dillendiriliyordu. Önceki akşam biz de Halk TV’de uzun uzun konuştuk, tartıştık. Köşe yazarlarının kapsama alınana henüz girmese de sonunda bildirilere de yansıdı. Konu; muhalefetin politikası...

Bir süredir ekranlarda dillendiriliyordu. Önceki akşam biz de Halk TV’de uzun uzun konuştuk, tartıştık. Köşe yazarlarının kapsama alınana henüz girmese de sonunda bildirilere de yansıdı.

Konu; muhalefetin politikası. Kimi muhalefetin iktidara karşı sert tepki göstermesini, aktif olmasını protesto eylemleri düzenlemesini istiyor, kimi de bunun oyuna gelmek olacağını, iktidarın işine yarayacağını iddia ediyor.

Meseleye bakalım.

Sert muhalefet isteyenlerin tezi şu: Yolsuzluk alıp başını gittiği, işsizliğin tavan yaptığı, neredeyse her ailede en az bir kişinin işsiz olduğu, enflasyonun azdığı, cüzdanların daraldığı, ülkenin çoğunluğunun açlık sınırında yaşamaya mahkûm olduğu, iktidarın Korona salgını ile başa çıkamadığı, havlu attığı, okulları açamadığı, vaka sayısını gizleyerek tepkileri en aza indirmeye çalıştığı ortamda muhalefet partileri daha neyi bekliyor?

Bundan güzel ortam olur mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidarcıların derdi muhalefetin adayı 08 Haziran 2021 | 77 Okunma Türkiye Temmuz'da uçacak Almanya çatlayacakmış!.. 07 Haziran 2021 | 81 Okunma Erdoğan'ı dolar çarptı!.. 03 Haziran 2021 | 104 Okunma İmamoğlu şikayeti vesile oldu, ülkenin bu yüzünü de gördük! 10 Mayıs 2021 | 70 Okunma Tam kapanmadık ki kademeli açılalım 05 Mayıs 2021 | 1.056 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar