Maliye Bakanı özür dileyip koltuğunu boşaltmalı

Şimdi biri çıksa, Sayın Maliye Bakanım diye söze başlasa. "Siz 'doların yedi lira olacağını söyleyenler hayal kuruyor, yedi lira olmasını çok beklersiniz' dediniz. Size güvendik dolara yanaşmadık elimizdeki avucumuzdaki eridi. Size güvenmekle hata mı yaptık"

Şimdi biri çıksa, Sayın Maliye Bakanım diye söze başlasa. "Siz 'doların yedi lira olacağını söyleyenler hayal kuruyor, yedi lira olmasını çok beklersiniz' dediniz. Size güvendik dolara yanaşmadık elimizdeki avucumuzdaki eridi. Size güvenmekle hata mı yaptık" diye sorsa ne yanıt verir?

"Birileri Türkiye ekonomisi batacak, dolar 7 lira 8 lira olacak diye hayal kurdu."

"Dolar 8 lira olacak dediler, 10 lira olacak dediler. Operasyon yapmaya çalıştılar. Ülkemize karşı yürütülen planın parçası olan bu kişiler itibar görmeye başladı. Toplumsal korku imparatorluğu oluşturmaya çalıştılar.."

"Dolar 10 lira, 15 lira olacakmış. Yok mu arttıran? Bunu iki kesim söylüyor. Birincisi malum siyasi motivasyonla iletişim ve algı operasyonlarıyla kötücül bir söylemle seçmeni maniple etmeye çalışanlar. Onları biliyoruz artık. İkincisi ağustos, eylül, ekim ayında altı liradan, yedi liradan dolar alıp 10 liraya, 15 liraya satıp kâr etmeyi düşünenler. Dolar düştü beş liraya. Onlar bir kriz çıksa da dolar yükselsin derdindeler. Daha çok beklersiniz…"

Bu sözlerin hepsi Hazine ve Maliye Bakanı'na ait.

2019 yılında çeşitli toplantılardaki söylemleri… Dolar yedi lira, sekiz lira olacak diyenleri suçlamış, yaftalamış. Daha çoook beklersiniz diye dalgasını geçmiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan başka bir Türkiye hikâyesi yazmaya soyundu 27 Ekim 2020 | 1.768 Okunma Euro’ya / dolara erişilmesin, Türkiye içine kapansın istiyorlar 23 Ekim 2020 | 3.821 Okunma İyi Parti bölünür mü? İçinden yeni parti çıkar mı? 22 Ekim 2020 | 1.457 Okunma Erdoğan "sabredin" dedi, Bahçeli noktayı koydu 20 Ekim 2020 | 4.833 Okunma O tweet galiba danışıklı dövüş! 16 Ekim 2020 | 1.706 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar