FETÖ'cüler halkı unutmuş

15  Temmuz şehitleri anıldı, anılıyor.. Ne diyelim.. Allah rahmet eylesin.. Minnetle, saygıyla anıyoruz.. O kahramanlar olmasaydı Türkiye bugün farklı bir ülke olacaktı demeyeceğim.. Suriye gibi...

15  Temmuz şehitleri anıldı, anılıyor..

Ne diyelim..

Allah rahmet eylesin.. Minnetle, saygıyla anıyoruz..

O kahramanlar olmasaydı Türkiye bugün farklı bir ülke olacaktı demeyeceğim..

Suriye gibi olacaktı..

Bazı kentler Musul gibi, Halep gibi harabeye dönecekti..

Belki de 16 Temmuz sabahı başlayan iç savaş hala sürüyordu..  Ben bu satırları yazamayacaktım, siz bu satırları okuyamayacaktınız..

Hep söylüyorum..

Dün de altını çizdim.. 15 Temmuz bildiğimiz klasik darbe girişimi değildi..

İç savaş çıkarma kalkışmasıydı..

Halk direndi..

Devletin içinden şeytanı çıkardı..

***

Bu hafta boyunca Fethullahçı örgütlenme her yönüyle anlatılacak..

Sosyologlar, psikologlar, siyaset bilimciler, stratejistler, gizli örgütler konusunda uzmanlaşmış kişiler, bu yapıyı incelemeli..

Çünkü dünyada örneği yok..

İnanıyorum ki.. Bir süre sonra dünyanın da ilgisini çekecek..

Dünyanın saygın sosyologları da, psikologları da, siyaset uzmanları da,  Türkiye’ye gelerek FETÖ denen yapıyı mercek altına alacak..

Çünkü hakikaten örneği yok..

Bakın hadise şu..

***

Birileri bir örgüt kurar.. Bakanlıklar da örgütlenir, bürokrasiye yerleşir.. Eğitim kurumlarını ele geçirir.. Amacı devlete hakim olup toplumu şekillendirmek, istediği yapıyı, düzeni kurmaktır..

Bunlar gizli yapılardır.. Ahtapotun ayakları gibi her tarafa uzanıncaya kadar.. Devletin derinliklerine girinceye kadar varlıklarından kimse haberdar olmaz..

Kuşkular vardır ama kanıtlanamaz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başka çare var mı? Var diyen söylesin! 27 Temmuz 2021 | 59 Okunma Erdoğan’ın dediğini yap, yaptığını yapma! 26 Temmuz 2021 | 61 Okunma HDP'nin aday çıkarma niyeti yok, iktidarın telaşı bundan!.. 22 Temmuz 2021 | 111 Okunma Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim? 13 Temmuz 2021 | 206 Okunma İsrail modeli Erdoğan'ın kabusu oldu 06 Temmuz 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar