Ekonomik batağın faturası resmen Albayrak'a kesildi

Para Kurulu'nu uyarıcı nitelikte konuşma yaptı ama bu diğerlerinden farklıydı; "Beni dinlerler, dinlemezler, faize karşıyım" diyerek topu onlara attı. Kendini dinlemeyebileceklerini kabul ediyor.

Para Kurulu'nu uyarıcı nitelikte konuşma yaptı ama bu diğerlerinden farklıydı; "Beni dinlerler, dinlemezler, faize karşıyım" diyerek topu onlara attı. Kendini dinlemeyebileceklerini kabul ediyor. İlk tez zafiyet belirtisi gösterdi. Erdoğan adına müthiş bir yenilgiydi

Dün çok önemli bir gelişme oldu. Merkez Bankası faizi indirmeme gerekçesi olarak eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın izlediği yanlış uygulamaları gösterdi.

Dediler ki; Salgın döneminde sağlanan yüksek kredi büyümesinin birikimli etkileriyle güç kazanan iç talebin cari işlemler dengesi üzerindeki olumsuz etkileri devam ediyor.

Diplomatik lisanla söylenen ifadenin tercümesi şu:

Eski Hazine Bakanı Albayrak'ın dahiyane (!) fikirleri nedeniyle bu haldeyiz. Ekonomi onun yüzünden çıkmaza girdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyaset "damat" üzerinden patladı 23 Şubat 2021 | 2.091 Okunma Erdoğan lebaleb kongrelerde neden ısrarlı? 19 Şubat 2021 | 229 Okunma Bahçeli bu tiyatroya son versin! 17 Şubat 2021 | 1.306 Okunma Cumhurbaşkanı'nın derdi yüzde 50'den kurtulmak 16 Şubat 2021 | 1.756 Okunma İğneyi değdirin, iktidarın balonu patlar 12 Şubat 2021 | 1.096 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum