Dolar iktidarın aklını başına getiriyor!

Memlekette hukuk olmadığı için ekonominin dibe vurduğunu, işsizliğin tavan yaptığını, yabancı yatırımcının gelmediğini, yerli yatırımcının da yatırım yapmadığını parasını dolarda /Euro'da/altında tuttuğunu, yurt dışına gönderdiğini sonunda anladılar.

Yıllardır tepiniyoruz dilimizde tüy bitti. Dinleyen olmadı. Dolar/Euro/altın üçlüsü yaşamı alt üst etmeye başlayınca iktidar silkinmeye başladı

Dolar da Euro da çok sert vurdu. Merkez Bankası Başkanı'yla yetinmedi, Hazine ve Maliye Bakanı'nın da koltuğunu altından çekti.

Hem de devletin ve yürütmenin yegane temsilcisine en yakın kişinin altından...

Saray şoke olmuş olmalı ki 27 saat sessiz kaldı. 27 saat ne diyeceklerini bilemediler. Bilememelerinin nedeni Bakan'ın "At izi it izine karıştı, Allah sonumuzu hayreylesin" ifadelerinin yer aldığı açıklamasına ne yanıt verileceği değilmiş.

Enkazı nasıl kaldıracağız, diye uzun uzun düşünmüşler.

Şükrolsun... Nedeni sonunda bulmuşlar. Veya fark etmişler diyelim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koalisyonlu yıllar geri geldi! 26 Kasım 2020 | 1.529 Okunma Bahçeli gücünü test etti 25 Kasım 2020 | 4.977 Okunma Çalkantılı denizde beşik gibi sallanan teknede gibiyiz 24 Kasım 2020 | 1.280 Okunma İki yıl önce de aynı kararı almıştınız; ayıp! 20 Kasım 2020 | 11.216 Okunma Cep delik cepken delik: Almanya hâlâ kıskanıyor mu? 19 Kasım 2020 | 2.056 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar