Cumhur İttifakı Çatırdadı Artık İflah Olmaz!

Erdoğan 31 Mart yenilgisinden sonra durumu toparlamak için bir dizi hamle yaptı…Normalleşme, yumuşama başlıklı adımlar… İyi partinin içine el atılması… Meral Akşener’le Beştepe’de...

Erdoğan 31 Mart yenilgisinden sonra durumu toparlamak için bir dizi hamle yaptı…

Normalleşme, yumuşama başlıklı adımlar… İyi partinin içine el atılması… Meral Akşener’le Beştepe’de görüşmesi… Altılı masanın seçmen desteğinden yoksun partilerini yutma planı arayış içinde olduğunun göstergesi.

Çünkü… Oyu yüzde beşe düşen MHP ile dört yıl daha geçiremeyeceğinin farkında.

Daha doğrusu kamuoyu desteği olmadan iktidarını sürdüremeyeceğini biliyor. Partisi (AKP) ikinci sıraya ortağı (MHP) beşinci sıraya indi. Seçmenlerin yüzde 60’i bu iktidara kırmızı kart gösterdi.

İki buçuk aydır her fırsatta tekrarlıyorum. AKP/MHP ortaklığının dört yıl daha bu yapıyı sürdürerek iktidarda kalması mümkün değil.

Bu sebeple Erdoğan iktidarda kalmanın yolunu arıyor. AKP milletvekillerinin önemli bölümü çarşıya/pazara gidemiyor. Halkın içine çıkamıyor. Hepsi rüzgarın yönünü değişsin diye Erdoğan’ın gözünün içine bakıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Enflasyonist Ortam Ahlaksızlığı Teşvik Eder! 19 Temmuz 2024 | 318 Okunma İktidar Sadece Oy Değil Vicdanını da Kaybetti!.. 17 Temmuz 2024 | 2.917 Okunma Davutoğlu’na Kim Darbe Yaptı? 16 Temmuz 2024 | 3.419 Okunma Uçaktaki Gazeteciler Memleket Meselesi oldu! 15 Temmuz 2024 | 2.580 Okunma Oyun Kurucu Olacaktık. Oyuncu Olduk. 11 Temmuz 2024 | 1.498 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar