Çok kritik FETÖ davası

Anayasa Mahke-mesi’nin FETÖ’cü olmaktan tutuklanan tek (eski) üyesi Alparslan Altan hakkında çok yazı yazdım.. Çok kalem oynattım..Meslekte yükseliş öyküsü de ilginçti...Gözaltına...

Anayasa Mahke-mesi’nin FETÖ’cü olmaktan tutuklanan tek (eski) üyesi Alparslan Altan hakkında çok yazı yazdım.. Çok kalem oynattım..
Meslekte yükseliş öyküsü de ilginçti...
Gözaltına alınışı da..

***

Kısaca hatırlatayım.. Alparslan Altan Anayasa Mahkemesi’nde raportör olarak çalışırken 26 Şubat 2010 tarihinde Denizcilik Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı..
Bu görevde 31 gün kaldı..
31 gün sonra 11. Cumhurbaşkanı Gül tarafından ‘devlette üst düzey yönetici’ kontenjanından Anayasa Mahkemesi yedek üyeliğine getirildi.. 
12 Eylül referandumuyla mahkemenin üye sayısı artınca otomatik olarak Anayasa Mahkemesi üyesi oldu..
Bir yıl sonra Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği’ne seçildi..
15 Temmuz darbe girişiminden bir gün sonra FETÖ’cü olmak suçlamasıyla gözaltına alındı..
Beş gün sonra tutuklandı..
20 gün sonra meslekten çıkarıldı..
Darbeden bir gün sonra gözaltına alındığına göre, demek ki Fethullahçı olduğu biliniyordu..
Altan’ı Anayasa Mahkemesi’ne atayan 11. Cumhurbaşkanı Gül’e de ‘Altan’ı size kim önerdi, kim aracı oldu’ diye defalarca sordum..
Yanıt alamadım..
Darbeyi araştırma komisyonu ise sormayı unuttu.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başka çare var mı? Var diyen söylesin! 27 Temmuz 2021 | 59 Okunma Erdoğan’ın dediğini yap, yaptığını yapma! 26 Temmuz 2021 | 61 Okunma HDP'nin aday çıkarma niyeti yok, iktidarın telaşı bundan!.. 22 Temmuz 2021 | 113 Okunma Sedat Peker’e bilgi sızdıran bakan kim? 13 Temmuz 2021 | 207 Okunma İsrail modeli Erdoğan'ın kabusu oldu 06 Temmuz 2021 | 64 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar