"Bu kardeşinize yetki verin" dedi, verdik; dolar 8.28...

Ülkeyi yönetenlere göre; çok iyiyiz, dünyanın en iyi durumda olan ülkelerinin başında geliyoruz. İşin kötü tarafı bu. Kendilerini buna inandırmış olmalılar ki hiçbir önlem almıyorlar.

Ülkeyi yönetenlere göre; çok iyiyiz, dünyanın en iyi durumda olan ülkelerinin başında geliyoruz. İşin kötü tarafı bu. Kendilerini buna inandırmış olmalılar ki hiçbir önlem almıyorlar

2018 yılının haziran ayıydı. Seçime altı gün kalmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan meydanlardaydı. Yeni rejimin ilk cumhurbaşkanı olmak istiyordu.

Her seçimde olduğu gibi o seçimde de sanki ülkeyi kendisi yönetmiyormuş gibi propaganda yapıyordu.

Muhalefetteymiş, seçilirse ilk defa ülke yönetiminde söz sahibi olacakmış gibi davranıyordu.

19 Haziran günü şöyle seslendi: "Bu kur falan bunların hiçbiri bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi biz belirleyeceğiz. 24'ünde bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz."

Şunla bunla dediği kur ve enflasyon olmalıydı.

Yetki istiyordu ama yetkisi Başbakan'ı bir gecede kapının önüne koymaya yetecek kadardı; gerisini düşünün.

Seçmen yetki verdi veya yetkisini tazeledi.

"Ülkeyi tek başına yönet bakalım, bir de bunu deneyelim," dedi.

Sanki kendisi iktidarda değilmiş gibi uğraşacağım dediği dolar o tarihte 4.74'tü.

Uğraşacağım dediği faiz ise 17.75 .

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fabrikayı kaptınız da, nerede bizim yerli ve milli tanklarımız! 01 Aralık 2020 | 3.255 Okunma Koalisyonlu yıllar geri geldi! 26 Kasım 2020 | 1.535 Okunma Bahçeli gücünü test etti 25 Kasım 2020 | 4.986 Okunma Çalkantılı denizde beşik gibi sallanan teknede gibiyiz 24 Kasım 2020 | 1.282 Okunma İki yıl önce de aynı kararı almıştınız; ayıp! 20 Kasım 2020 | 11.224 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum