Bahçeli'yi dinleyince "Türkiye'de mi yaşıyorum?" dedim

Açıkça konuşalım...Devlet Bey Türkiye'yi bilmez. Türkiye'yi gezmez. Türkiye'yi tanımaz. Halkla temas etmez, çarşı pazar gezmez. Ankara dışına çıkmaz. Evden partiye, haftada bir gün Meclis'e...

Bahçeli neden durduk yerde Türk usulü başkanlık sistemini övme, parlamenter sistemi kötülemek isteyenleri de neredeyse hain ilan etme ihtiyacı duydu?

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Uzun uzun adını koyduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye'nin önünü açtığını anlattı.

Halk olarak farkında değiliz ama Bahçeli'ye göre, kendi kurduğu sistem muharrik ve muhkem vasfıyla prangaları kırmış. Kronik sorunlara neşter vurmuş.

Meğer durum buymuş. Devlet Bey'e göre uçuyoruz.

Yine Devlet Beye göre; Türkiye'nin daha mesut, daha muvaffak, daha muzaffer, daha muasır, daha müreffeh olmasının önünde engel kalmadı.

O zaman niye olamıyoruz?

Olmamız için sabretmemiz gerekiyormuş! Cumhurbaşkanı ne dedi: "Gerçek mümin yoklukta sabır eder."

İktidarın büyük ortağı "Yokluktayız sabır edin" diyor, iktidarın küçük ortağı müreffeh Türkiye'den bahsediyor.

Ben mi yanılıyorum, size soruyorum, özellikle MHP'lilere soruyorum: Yaşadığınız Türkiye Bahçeli'nin anlattığı Türkiye mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fabrikayı kaptınız da, nerede bizim yerli ve milli tanklarımız! 01 Aralık 2020 | 24 Okunma Koalisyonlu yıllar geri geldi! 26 Kasım 2020 | 1.532 Okunma Bahçeli gücünü test etti 25 Kasım 2020 | 4.978 Okunma Çalkantılı denizde beşik gibi sallanan teknede gibiyiz 24 Kasım 2020 | 1.281 Okunma İki yıl önce de aynı kararı almıştınız; ayıp! 20 Kasım 2020 | 11.218 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar