İnsanları diri diri mezara gömmeyin efendiler

Geçen günkü depremde iyi sallandık. Allah beterinden saklasın.Sonrasında yüzlerce defa küçük artçı sarsıntılar olduğu açıklandı. Bir kısmını duyduk, bir kısmını...

Geçen günkü depremde iyi sallandık. Allah beterinden saklasın.

Sonrasında yüzlerce defa küçük artçı sarsıntılar olduğu açıklandı. Bir kısmını duyduk, bir kısmını duymadık. Lâkin duyduk duymadık demedik. Tellalın keyfi kaçmasın diye.

Sokağa çıkıp geceyi arabasında, parklarda ve kurdukları çadırlarda geçirenler gördük.

Günlerdir depremi konuşuyoruz. Zira beklenen büyük İstanbul depremi diye bir şey var. Deprem uzmanları sürekli uyarıyorlar. Bu yaşadığımız depremin onun habercisi mi, öncüsü mü olduğu merak ediliyor.

“Yoksa hiç alakası yok mu yahut uzaktan akrabası mı sayılması gerekir” diye merak edenler, uzmanlara soru üstüne soru yöneltiyorlar.

Binalara güvenmek zorlamayla olacak bir şey değil. Güven içten gelir. Dıştan yara bandı gibi yapıştırılamaz. Yapılan anket gösteriyor ki İstanbul’da halkın yüzde yetmişi oturduğu binaya güvenmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz bize yetmeyelim diye uğraşanlar var 03 Nisan 2020 | 1.791 Okunma Bunun adı korona, herkes ondan koruna 31 Mart 2020 | 41 Okunma Ohal için zorlayanların maksadı ne? 27 Mart 2020 | 2.686 Okunma Moriça Han’a kıymasalar, onu da bir zincire vermeseler 24 Mart 2020 | 111 Okunma Koronadan korkma, aç kalmaktan kork 20 Mart 2020 | 2.624 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar