Dünyanın en uzun saniyesi

Dünyanın en uzun saniyesi, her insan için aynı olmayabilir.Darağacındaki idam mahkûmunun son saniyesi, nikâh masasındayken yanındakinin ‘evet’ demesini bekleyen birininki gibi değildir muhtemelen.İki kaşının...

Dünyanın en uzun saniyesi, her insan için aynı olmayabilir.

Darağacındaki idam mahkûmunun son saniyesi, nikâh masasındayken yanındakinin ‘evet’ demesini bekleyen birininki gibi değildir muhtemelen.

İki kaşının ortasına doğru yaklaşan mermiyi gören birinin son saniyesi ile benim yaşadığım da farklıdır.

Rahmetli Galip Erdem bir soru sormuştu, ne cevap vereceğimi düşünürken geçen bir iki saniye, bana göre saatler sürmüştü.

Gençtik, yazmak en büyük derdimizdi. Geceler gündüzlere karışır, biz kâğıtlara gömülürdük. Müsveddeleri daktilo ile temize çekerken, uçuşa geçmiş genç pilot gibi hissederdik.

Ancak bir de yayınlamak vardı. En iyisi kendi dergimizi çıkarmak deyip kolları sıvadık. Otuz kişi ile başladığımız hareket, henüz birkaç toplantı sonrası üçte birinden aza düşmüştü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimden aferin aldınız? 01 Aralık 2020 | 29 Okunma Yine konuştu 27 Kasım 2020 | 250 Okunma Kızını PKK’nın kaçırdığı annenin feryadını kim duyacak? 24 Kasım 2020 | 1.058 Okunma Ne oldu Paşinyan? 20 Kasım 2020 | 213 Okunma Ahmet Kekeç 17 Kasım 2020 | 999 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar