Bilişim Vadisinde bir dükkânımız var

Sümmani üstadın “Ben razı değilem hicrana gama / Garip gönlüm haldan hala salan var” sözleriyle başlayan eseri, “Tez ulaşam dost bağında talan var” diye biter. Dost bağında talan olduğu vakit, bizi...

Sümmani üstadın “Ben razı değilem hicrana gama / Garip gönlüm haldan hala salan var” sözleriyle başlayan eseri, “Tez ulaşam dost bağında talan var” diye biter.

Dost bağında talan olduğu vakit, bizi kim tutabilir? Tereddütsüz koşar gideriz. Karabağ’daki gibi. İHA’mızla, SİHA’mızla yola çıkar, üstümüze düşen görevi yerine getiririz.

*

Bütün dünyanın takdirini kazanan savunma sanayii ürünlerimizden bahsederken kısaca İHA-SİHA deyip geçiyoruz ama yüzlerce çeşit ürün var. Her birinin fonksiyonu ayrı. Yakın zamanda yüzlerce ifadesi yetersiz kalacak.

Ülkemizde bu alanda çalışan pek çok firma mevcut. Savunma sanayii fuarlarında ziyaretçilerin başı dönüyor. O kadar çok firma, o kadar çok cihaz üretmiş ki hepsini incelemek değil, önünden geçmek bile zor.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cef’i inandırıcı bulamadık 14 Haziran 2024 | 65 Okunma Seleme, bunları kimseye söyleme 11 Haziran 2024 | 1.445 Okunma Tarih öncesinden kalmış ikinci el 07 Haziran 2024 | 78 Okunma Bilişim Vadisinde bir dükkânımız var 04 Haziran 2024 | 98 Okunma Biz savunmazsak, o saldırı durmaz 31 Mayıs 2024 | 1.671 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar