Yeni paralel yapımız Ebabil kuşları

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (18.01.2022)'' Yeni paralel yapımız Ebabil kuşları'' başlıklı yazısı.

AK parti iktidarının son beş yıllık dönemindeki hukuksuzluk, liyakatsizlik örnekleri ve özellikle de kurumsal anlamda yaşanan ahlaki çürüme ve yozlaşma öylesine kirli bir iklim oluşturdu ki bu ülkede yaşayan bireyler olarak endişeye kapılmamak mümkün değil.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde CHP’li Özgür Özel’in, İçişleri Bakanı’nın himayesinde “Ebabil” adlı bir trol ordusunun bulunduğunu açıklaması, hem derin bir yozlaşmaya, hem de ciddi bir güvenlik tehlikesine işaret ediyor.

Ama esas tehlike, hiçbir yasal ve kurumsal karşılığı olmayan bu tür gayrı nizami yapıların giderek devlet etrafında ‘paralel’ bir yapılanma oluşturmasıdır.

Eminim yakın tarihimizde yaşadığımız acı tecrübeyi henüz hiçbirimiz unutmamışızdır. Bilindiği gibi din pazarlamacılığı ile yola çıkan Fetullahçılar, devlet içinde ‘paralel devlet’ yapıları oluşturarak kurumları adeta teslim almışlardı. Bu paralelcilik faaliyetlerinin 15 Temmuz darbe girişimi ihanetiyle sonuçlandığını herhalde hepimiz biliyoruz.

Ayrıca tarihimizde devletle irtibatlı yaşanan bir başka karanlık faaliyetler ağı daha var, Özel Harp Dairesi…

Bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefette toparlanma işaretleri… 30 Ocak 2023 | 410 Okunma Partili dindarlık anlayışının iflası... 27 Ocak 2023 | 1.000 Okunma Aç olduğunu sakın kimseye söyleme… 25 Ocak 2023 | 449 Okunma Dış güçler Cumhur İttifakı için mi çalışıyor? 23 Ocak 2023 | 828 Okunma Eda Karaytuğ’la caz tadında bir müzik gecesi… 22 Ocak 2023 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar