Kim ezandan bayraktan rahatsız olur ki...

Unutmayalım ki ezanı, bayrağı ve vatanı sevmek, öncelikle bu ülkenin insanlarını hiçbir ayrıma tabi tutmadan amasız, fakatsız kucaklamakla mümkündür.

Önceki gün kabine toplantısı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı dinlerken tarifi imkansız bir hüzün yaşadığımı itiraf etmeliyim. Çünkü cumhurbaşkanı çok net ifadelerle dedi ki: “Türkiye’de ekmeğini yiyip, vatanına düşmanlık besleyen, havasını soluyup, ezanından, bayrağından nefret eden, sefasını sürüp, insanını sevmeyen bir kesim var. Bunlar zahirde demokrat, insancıl, hoşgörülü gözükür hakikatte faşistin, darbecinin, vesayetçinin önde gidenleridir.”

Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan insanlar neden ezandan, bayraktan rahatsız olsunlar ki... Bütün siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, farklı kimliklere mensup topluluklara ve tek tek bireylere bakıyorum ve hemen hepsinin Türkiye’nin daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasını, hukukta-adalette, özgürlüklerde demokratik ülkelerle yarışabilecek düzeyde olmasını istediklerini görüyorum.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyelere bedel ödetmenin faturası ağır olur 27 Ocak 2021 | 505 Okunma Reform da yaparız Kavala’yı da bırakmayız! 25 Ocak 2021 | 1.487 Okunma ‘Gelin Allah diyelim’ Miles Davis ve Cennetin sesi... 24 Ocak 2021 | 189 Okunma Eyvah! Biden da hukuk ve adalet dedi... 22 Ocak 2021 | 543 Okunma İsterseniz Kürtlere ekmek de vermeyelim 20 Ocak 2021 | 910 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar