Keşke ‘Ey Çin…’ deme cesareti gösterebilseydiniz

Talihsizliğe bakın ki ne AK Parti, ne de MHP bu kez de Perinçek’in patronuna yönelik tek bir cümle kurmaya bile cesaret edemediler.

Türkiye hiçbir dönemde dış politika anlamında böylesine bir çaresizliğe mahkum ve mecbur kalmamıştı. Epey bir süredir hukuk devleti nosyonunu kaybettiğimiz için adaletin terazisi adalet dağıtamaz hale gelmiş bulunuyor. Daha da vahim olanı; yargının üzerine düşen siyaset gölgesi yüzünden kimse neden ve niçin yargılandığını, neden hiçbir karar verilmeden yıllarca tutuklu olarak cezaevinde tutulduğunu bile bilmiyor.

En tabii ve de anayasal hakkı olan ‘fikir özgürlüğü’ hakkını kullananların bile gözaltına alındığı, tutuklandığı bir ülkenin ayağını yere sağlam basması, onurlu bir dış politika üretmesi mümkün olabilir mi?

İçeride böylesine umutsuz ve de güvensiz görüntü sergileyen bir ülkenin, dış dünyada başını dik tutacak bir dış politika izlemesi elbette mümkün değildir, ayrıca eşyanın tabiatına da aykırıdır. Suriye’de Hiçbir rasyonel akla, diplomatik gerçekliğe dayanmayan ve sadece hamasetle....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Keşke ‘Ey Çin…’ deme cesareti gösterebilseydiniz 09 Nisan 2021 | 68 Okunma Vesayetin haki renklisi laciverdi olmaz 05 Nisan 2021 | 138 Okunma Siyaset sadece oydan ibaret değildir 31 Mart 2021 | 667 Okunma Eski AK Parti’nin manifestosunu okuyabilir miydi? 26 Mart 2021 | 284 Okunma Hukuksuzluk rekoru bize çok yakışıyor! 19 Mart 2021 | 98 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar