Keşke AK Parti hikâyesinin sonu böyle olmasaydı...

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (06.05.2022)''Keşke AK Parti hikâyesinin sonu böyle olmasaydı...'' başlıklı yazısı.

2023 seçimleri için siyaset renklenmeye başlarken, AK Parti geçmiş seçimlerde kendisi açısından pek örneği bulunmayan ve de topluma tepeden bakan garip haller sergiliyor.

Oysa AK Parti bundan önce girdiği bütün seçimlerde göğsünü gere gere yaptığı icraatları anlatır, her kademede toplumla aynı gönül hizasında durur ve asla popülizme kapı aralamazdı. Ancak AK Parti bildiğimiz o parti değil artık… Gün geçmiyor ki bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ya da il başkanları toplumun yaşadığı fukaralıkla adeta alay edercesine üst perdeden konuşmakta bir beis görmüyorlar.

Biliyorum ki bu tür eleştirileri dillendirmek AK Partili yöneticilerin canını sıkıyor. Oysa bu eleştiriler bir düşmanlık değil, tam tersine AK Parti’ye yola çıkarken kendine hedef olarak ortaya koyduğu ilkelerini hatırlatmaktan ibarettir. “70 milyonu kucaklama”, “hukukun üstünlüğü”, “bağımsız ve tarafsız yargı”, “yolsuzluk ve yoksullukla mücadele”, “demokratik şeffaf yönetim”, “temel hak ve özgürlükler konusunda toplumun farklı kesimlerinin sorunlarına ve taleplerine duyarlı” olmak gibi hedeflerini hatırlatmanın neresi düşmanlık olabilir ki…

Ama ne yazık ki AK Parti kendi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Din boyası ahlaki üstünlüğün teminatı değil 16 Mayıs 2022 | 269 Okunma Eğer adalet bugün değilse, yarın çok geç olabilir 15 Mayıs 2022 | 161 Okunma Anadolu irfanı yabancı düşmanı olabilir mi? 13 Mayıs 2022 | 87 Okunma Lütfen bizi daha fazla yormayın… 11 Mayıs 2022 | 845 Okunma Hukuka meydan okumanın sonu fukaralıktır 09 Mayıs 2022 | 383 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar