İmamoğlu’nu engellemek kimin işine yarar?

Tam da 23 Haziran seçiminin yıldönümünde şimşeklerin çaktığı, gökten inen rahmetin İstanbul sokaklarına indiği saatlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir yıllık icraatlarını anlatıyor.

Konuşmasına “Bir kamu yöneticisi için en güzel, en onurlu görevlerden biri hesap vermektir” cümlesiyle başlayan İmamoğlu diyor ki: “Gelirlerimiz; planlı bütçemizden 5 milyar, bir önceki yıl aynı dönemden ise 1.5 milyar lira daha düşük noktaya geriledi. Aldığımız tasarruf tedbirleri ve etkin bütçe yönetimiyle giderlerimizi yöneterek, neredeyse denk bütçe seviyesine geldik. Bu tabloda bizi zorlayan, en önemli faktör, bizden önceki yönetimlerin İBB’ye yüklemiş olduğu borçlar ve kredi geri ödemeleridir. İkinci önemli faktör iktidar blokunun uygulamaları ve yaklaşımlarıdır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya açıldı özgürlüklerin önü de açılır mı? 13 Temmuz 2020 | 306 Okunma Bu hikaye bitiyor artık yeni bir hikayeye ihtiyaç var 10 Temmuz 2020 | 492 Okunma Sahi dindarlar nasıl bir Türkiye ister? 08 Temmuz 2020 | 332 Okunma Dijital çağa savaş açmak mümkün mü? 06 Temmuz 2020 | 149 Okunma İktidar öyle bir fırsat kaçırdı ki... 03 Temmuz 2020 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar