Emredersiniz Bay Kemal...

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (29.07.2022)''Emredersiniz Bay Kemal...'' başlıklı yazısı.

İktidarlar kan kaybetmeye başladığında, yani hikayenin sonuna yaklaşıldığında her şey o kadar can sıkıcı olmaya başlar ki bütün çabalara rağmen geminin su almasını önleyemeyebilirler.

Eğer zamanında akılcı çözümlere itibar etmemişseniz ve de zamanında geminin mekaniği ile ilgili gerekli tedbirleri almamışsanız, iyi niyetli olsanız bile denizin tam ortasında gemiyi tamir etme imkanlarından mahrum olduğunuz için kaçınılmaz olarak her gün su alan delikler daha da artacak ve siz oturup çaresizce bir mucize bekleyeceksiniz demektir.

Maalesef iktidar tam da böyle bir umutsuzluk dönemini yaşıyor. Ekonomiyi yönetemiyor, enflasyonu önleyemiyor, pazarda, markette, bakkalda her gün katlanarak gelen zamlara çözüm bulamıyor, eğitimden tarıma kadar her alanda devasa sorunların üstesinden gelemiyor ve sadece seyrediyor.

Aslında seçimlere 11 ay kaldığı bir dönemde en azından sandığı kurtarabilmek için mutlaka bir şeyler yapması gerektiğinin farkında. Ancak özellikle 2018’den bu yana ‘ekonomik aklı’ tümden kaybettiği için, daha doğrusu çözüm üretebilecek liyakatli kadroları bile isteye devletten tasfiye ettiği için çözüm üretme kabiliyetini de kaybetmiş...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ey Avrupa bohçam elimde Şangay’a kaçarım ha… 12 Ağustos 2022 | 444 Okunma 128 milyar doların buharlaşmasında FETÖ izi olabilir mi? 08 Ağustos 2022 | 1.860 Okunma Kürt Soprano Pervin Çakar’ın sesinin hikayesi 07 Ağustos 2022 | 290 Okunma Liyakat ve hesap verilebilirlik kaybolursa… 05 Ağustos 2022 | 177 Okunma Bu hocalar bize nasıl bir din anlatıyor… 03 Ağustos 2022 | 2.622 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar