Dünya bize hayran ama bizim haberimiz yok...

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (04.07.2022)''Dünya bize hayran ama bizim haberimiz yok...'' başlıklı yazısı.

Türkiye’nin gerek ekonomide, gerekse dış politikada daha doğrusu bütün alanlarda başarılı olması bu ülkede yaşayan herkesi mutlu edecektir, aksini düşünmek asla mümkün değildir.

İsterseniz şöyle bir tahayyülde bulunalım; ekonomide refah standartları artmış, enflasyon düşüyor, normalin dışında hiçbir şekilde aşırı zamlar yapılmıyor, işsiz insanların sayısı giderek azalıyor, adaletin terazisi doğru tartıyor, yargı bağımsız ve tarafsız bir şekilde tıkır tıkır işliyor, kimse yolsuzluktan şikayetçi değil, devlet yönetiminde şeffaflık hakim, yönetimde liyakatsizlere asla yer yok ve dış politikada dünya bize hayran…

Hal böyleyken tek tek bireyler ve muhalefet partileri bu durumdan çok mutsuzlar… Sizce böylesine akıl ve mantık dışı bir durum olabilir mi?

Elbette olamaz… Şimdi oturup hakkaniyetli bir şekilde şu anda içinde bulunduğumuz hali analiz edelim.

Her ne kadar toplum nezdinde itibarını kaybetmiş olsa da TUİK’in bile geçtiğimiz ay açıkladığı enflasyon rakamı yüzde 73. Ancak yaşayarak biliyoruz ki gerçekte insanların yaşadığı enflasyon asgari yüzde 90’ler civarında.

Ve her gün etiketlere yansıyan zamlar fakir-fukaranın canını yakmaya devam...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin demokrasi hayali ve gerçekler… 17 Ağustos 2022 | 309 Okunma Ortodoks sol helalleşmeye inat AK Parti’ye çalışıyor 15 Ağustos 2022 | 932 Okunma Neşet Ertaş’la kalpten kalbe yol vardır… 14 Ağustos 2022 | 109 Okunma Ey Avrupa bohçam elimde Şangay’a kaçarım ha… 12 Ağustos 2022 | 474 Okunma 128 milyar doların buharlaşmasında FETÖ izi olabilir mi? 08 Ağustos 2022 | 1.864 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar