Demek ki hukuku savunanlar dış güçlerin ajanı değilmiş...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son grup toplantısında yaptığı konuşmada yatırımları yeşerten ve bereketlendiren iklimi tesis etmenin, ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sağlamanın en önemli yollarından birinin...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan son grup toplantısında yaptığı konuşmada yatırımları yeşerten ve bereketlendiren iklimi tesis etmenin, ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sağlamanın en önemli yollarından birinin hukuk devleti ilkesi olduğunu söyledi. 

Daha da önemlisi bu konuda somut adımlar atacaklarını çok net bir şekilde ifade etti: “Önümüzdeki aylarda hukuk devleti ilkesini güçlendirme, öngörülebilir, kolay erişilebilen, hızlı ve etkin işleyen yargı sistemi konusunda yeni adımlar atacağız.” 


Bu ifadeler herhangi bir soru işaretine mahal bırakmayacak kadar açık ve net. Türkiye’nin ekonomiden dış politikaya, hukuktan sağlığa kadar her alanda sıkıştığı ve adeta nefes alamaz hale geldiği bir dönemde, böylesine bir çıkışı son derece anlamlı bulduğumu belirtmem gerekiyor. Ancak bu açıklamaların toplumda gerçekten bir karşılık bulup bulmayacağı konusunda çok emin değilim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı konusunda hayalimiz Avrupa gerçekler Çin... 04 Aralık 2020 | 455 Okunma Kim ezandan bayraktan rahatsız olur ki... 02 Aralık 2020 | 922 Okunma Şeffaflık yoksa itibar kaybı kaçınılmazdır 30 Kasım 2020 | 967 Okunma Caz sevmeyin ama kalbinizi yeni seslere açın 29 Kasım 2020 | 403 Okunma Zor ama Erdoğan’ın tek seçeneği reform 27 Kasım 2020 | 438 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar