Ben aynı yerdeyim ama AK Parti Bahçeli ve Perinçek’in mahallesine taşındı

Eğer toplumda görünür bir konumdaysanız, özellikle de yazı yazıyorsanız, bir yerde durup yapıp ettiklerinizle ilgili muhasebe yapma ihtiyacı hissedersiniz.

Mesela dün nerede durduğunuzu, bugün nasıl bir hal içinde olduğunuzu gözden geçirmeniz gerekir. Bu ilkeli ve hakkaniyetli olmanın bir gereğidir.

Geçtiğimiz günlerde bir okur, Osman Kavala, Ahmet Altan ve Selahattin Demirtaş’ın özgürlüklerini savunduğum için, “Birilerine şirin gözükmek için mi özgürlükleri savunuyorsunuz” mealinde bir itiraz maili gönderdi ve diyordu ki: “İnsanlar geçmişlerini ve vardığı noktayı gözden geçirmeli ve omurgalı olmalı. Kime ve neye hizmet ediyorum diyebilmek çok zor olmamalı. Belki hepimizin eski mahallesinde sorunları vardı ama yıllardır bizleri küçümseyen birilerine şirin gözükmek için yalpalamaya gerek var mı?”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya açıldı özgürlüklerin önü de açılır mı? 13 Temmuz 2020 | 11 Okunma Bu hikaye bitiyor artık yeni bir hikayeye ihtiyaç var 10 Temmuz 2020 | 491 Okunma Sahi dindarlar nasıl bir Türkiye ister? 08 Temmuz 2020 | 332 Okunma Dijital çağa savaş açmak mümkün mü? 06 Temmuz 2020 | 148 Okunma İktidar öyle bir fırsat kaçırdı ki... 03 Temmuz 2020 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar