31 Mart’ın en doğru hikayesini seçmen yazdı

Son birkaç yılda AK Parti’nin kendi ilkelerinden uzaklaştığını, reformist kimliğini kaybettiğini yazarak hiçbir hesabın ve beklentinin içinde olmadan uyarılarda bulunmaya çalışıyoruz.

Bu süre içinde özellikle görevli troller tarafından linç kampanyalarına tabi tutulduk, AK Parti’ye ihanetle suçlandık. Oysa yaptığımız sadece, geçmişte bu ülkede özgürlük mücadelesi vermiş, Türkiye’nin sorunlarının çözümünün ancak hukukun üstünlüğünün sağlandığı demokratik hukuk devletiyle mümkün olabileceğine inanmış ve bu konuda ciddi mesafeler almış AK Parti iktidarına kendi geçmişini hatırlatmaktan ibaretti.

Ama ne yazık ki AK parti bütün uyarılara kulaklarını tıkadı ve sadece MHP’nin ‘Türkçü’ rüzgarlarıyla yol yürümeye devam etti. Ve tabii ki YSK’nın hukuku siyasete uydurarak İstanbul’da seçimin tekrarına karar vermesi, siyasi tarihimizin en talihsiz kararı olarak tarihe geçmiş oldu. Ne yazık ki AK Parti 31 Mart garabetini millete izah edemediği ve de 31 Mart sandığından çıkan mesajı doğru okuyamadığı için, 23 Haziran seçim kampanyasını da yanlış bir strateji üzerine bina etmek zorunda kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz bize yeteriz yeter ki paramız olsun 27 Mayıs 2020 | 399 Okunma Hukukun olmadığı yerde özgürlük olmaz 21 Şubat 2020 | 370 Okunma ‘İslamcı’ siyasetin gelecek umudu olabil 19 Şubat 2020 | 598 Okunma Batı ahlaken çöküyor ama bizim ahlakımız 17 Şubat 2020 | 392 Okunma Batılılaşma mı bal kavanozunu yalamak mı 14 Şubat 2020 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar